انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20191

8 بازدید39 views

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: با حقوق بشر برخورد سیاسی صورت گرفته و کماکان صورت می گیرد. به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، سید عباس عراقچی روز یکشنبه پیش از مراسم بزرگداشت هفتاد و یکمین سالگرد سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران افزود: سوریه، یمن، عراق و خیلی جاهای دیگر نمونه های خوبی از موفقیت […]

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: با حقوق بشر برخورد سیاسی صورت گرفته و کماکان صورت می گیرد.
به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، سید عباس عراقچی روز یکشنبه پیش از مراسم بزرگداشت هفتاد و یکمین سالگرد سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران افزود: سوریه، یمن، عراق و خیلی جاهای دیگر نمونه های خوبی از موفقیت سازمان ملل نیستند.
وی ادامه داد: سازمان ملل به خصوص شورای امنیت نتوانستند به هدف اصلی خود که تامین صلح و امنیت بین الملل است دست پیدا کنند و این باعث تاسف است. امیدواریم در دوره دبیرکل جدید سازمان ملل متحد تحرکی در این زمینه شاهد باشیم.
** سفر موگرینی به تهران
معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه در خصوص دستاورد سفر فدریکا موگرینی به تهران نیز گفت: وی برای یک سفر دوره ای در خصوص موضوع سوریه به ایران و برخی کشورهای منطقه آمده که از بعد پایان سفرشان جمع بندی ارایه می شود.
عراقچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود عملکرد ضعیف سازمان ملل چرا جشن گرامیداشت تاسیس آن را گرفته اید، افزود: گلایه از سازمان ملل که ناشی از ناکارامدی های آن است دلیل نمی شود وجود این سازمان را به طور کامل نادیده بگیریم یا فرض را بر نبودن این سازمان بگیریم.
وی ادامه داد: به هر حال سازمان ملل متحد تنها محلی است که اراده کشورهای عضو می تواند در آنجا ظهور و بروز پیدا کند و کشورهای جهان می توانند در آنجا سخنان خود را بیان کنند و می توانند برای رسیدن به اهداف مشترک هماهنگی کنند.
معاون وزیر امور خارجه گفت: اینکه در بعضی از مناطق حساس جهان سازمان ملل نتوانسته کارآمدی خود را به درستی بروز دهد یک واقعیت است اما در برخی جاها سازمان ملل توانسته است به اهداف خود برسد یا حداقل نزدیک شود.
عراقچی افزود: سازمان ملل در بحث کمک های انسانی به مناطق آسیب دیده یا کمک رسانی به مناطق فقیر و برنامه ریزی برای طرح های مربوط به توسعه به خصوص توسعه پایدار هماهنگی خوبی داشته است.
وی ادامه داد: نمی توانیم بگوییم به وجود سازمان ملل احتیاج نیست. حتما در بسیاری زمینه ها وجود آن ضروری است و گاهی اوقات نیز مفید بوده است ولی ایرادات و ناتوانی هایی نیز دارد.
وی اصافه کرد: شورای امنیت به خاطر حق وتو هیچ گاه نتوانسته به هدف اصلی خود که برقراری صلح و امنیت در دنیا و مقابله جدی با تهدیدات است به صورت کامل برسد و این ایراداتی است که باید برطرف شود.
معاون وزیر خارجه همچنین در خصوص عضویت عربستان در شورای حقوق بشر و اینکه ایران برای عضویت نامزد شده بود؟ گفت: ایران برای عضویت نامزد نشده بود.
عراقچی افزود: فکر می کنم انتخاب برخی کشورها مثل عربستان بهترین نشانه است که باور کنیم ابزارهای بین الملل حقوق بشر صرفا در راستای منافع سیاسی قرار دارند و با حقوق بشر یک برخورد سیاسی صورت گرفته و کماکان صورت می گیرد.
وی افزود: رژیمی که به عنوان رژیم کودک کش برای همه شناخته شده است و کمترین ارزش را برای زنان قائل نیست و ابتدایی ترین حقوق زنان را پایمال کرده با شعار توسعه همه جانبه برای بانوان در شورای حقوق بشر انتخاب می شود و این نشان می دهد که تصمیمات در شورای حقوق بشر و بقیه مکانیزم های بین المللی حقوق بشر براساس اغراض سیاسی اتخاد می شود.
معاون وزیر امور خارجه گفت: شاید تنها چیزی که ملاک نیست معیارهای واقعی حقوق بشر است و برای همین است کشوری مثل عربستان وارد شورای حقوق بشر می شود و علیه کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران که یک نظام مردم سالار دارد و اذعان جهانی بر آن است قطعنامه صادر می شود.
سیام*۹۲۵۴* خبرنگار: سجاد خسروانیان
۱۵۵۳** انتشار دهنده: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.ir



تماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.