انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20206

28 بازدید44 views

پری صابری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی #فراسخن افزود: مهمترین ویژگی فردی که قرار است تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به دست بگیرد، آشنایی و درک دغدغه‌های اهالی فرهنگ و هنر است.وی فرهنگ غنی را از مهمترین سرمایه های کشور دانست و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در […]

پری صابری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی #فراسخن افزود: مهمترین ویژگی فردی که قرار است تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به دست بگیرد، آشنایی و درک دغدغه‌های اهالی فرهنگ و هنر است.
وی فرهنگ غنی را از مهمترین سرمایه های کشور دانست و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در اشاعه فرهنگ ملی و شناساندن گذشته ایرانیان فعال باشد.
صابری به اقامت ۲۰ ساله خود در فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: فرانسه به لحاظ ادبیات، کشوری غنی است اما به اندازه ایران در دنیا در ادبیات شهره نیست اما فرانسویان همواره بدنبال تبلیغ فرهنگ خود به آیندگان کشورشان هستند.
کارگردان نمایش «رند خلوت نشین» تاکید کرد: این همان موضوعی است که ما نیز باید با حمایت مسوولان از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن اهتمام ویژه داشته باشیم.
صابری گفت: آنچه به رایگان از بزرگان ادبیات مانند سعدی، مولانا، حافظ و شمس به ما رسیده باید مورد توجه قرار گیرد و در واقع آثار این نامداران بهترین منبع برای مدیران فرهنگی کشور است.
وی افزود: سعدی یکی از بزرگانی ا‌ست که درس اخلاق به ما داده و آنچه مولانا و شمس گفته اند در واقع عصاره دین است، بنابراین چرا از این منابع سرشار برای مدیریت کشور نباید استفاده شود؟
صابری، مدیریت هنرمندان را از بخش های مهم مدیریتی یک کشور دانست و گفت: روح هر ملتی دست هنرمندان است بنابراین امیدوارم به اندازه کافی حمایت شوند.
نویسنده و کارگردان نمایش «هفت شهر عشق» درباره شناخت خود از صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از نزدیک با او آشنا نیستم اما از هنرمندان و اطرافیان، اظهارنظرهای خوب و مثبتی درباره او شنیده‌ام که امیدوارم پس از کسب رای اعتماد، جامعه هنری را دلسرد نکند.
رییس جمهوری یکشنبه هفته گذشته در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر را به ترتیب به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان معرفی کرد.
سه وزیر پیشنهادی روز سه شنبه ۱۱ آبان ماه برای کسب رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی می روند.
فراهنگ ** ۹۲۴۶ ** ۱۰۷۱ ** خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار دهنده: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.