انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20218

4 بازدید46 views

به گزارش روز دوشنبه #فراسخن، محسن رضایی در دیدار هیات اعزامی اتحادیه میهنی کردستان افزود: عربستان در منطقه کردستان عراق دخالت می‌کند و با تحریک دموکرات‌ها قصد برهم زدن امنیت ما را دارد. وی ادامه داد: نیروهای ما با آن‌ها در مریوان و اشنویه درگیر شدند، این در حالی است که رابطه شما با جمهوری […]

به گزارش روز دوشنبه #فراسخن، محسن رضایی در دیدار هیات اعزامی اتحادیه میهنی کردستان افزود: عربستان در منطقه کردستان عراق دخالت می‌کند و با تحریک دموکرات‌ها قصد برهم زدن امنیت ما را دارد.
وی ادامه داد: نیروهای ما با آن‌ها در مریوان و اشنویه درگیر شدند، این در حالی است که رابطه شما با جمهوری اسلامی خیلی بهتر از افراد دیگر بوده و باید این روابط را توسعه بدهیم.
رضایی در این دیدار گفت: خوش آمدید به کشور ما که کشور خودتان است. ۳۵ سال پیش آقای طالبانی را در کرمانشاه دیدم و دست برادری دادیم و خوشحالم که این برادری تا امروز حفظ شده است.
وی ادامه داد: اتحادیه، ظرفیت‌های خیلی خوب انسانی و شخصیت‌های بزرگی دارد و این دستاوردها معلول این چهره‌ها و مردم همراه با اتحادیه است. دوستان ما با بزرگی خودشان وحدت را حفظ کنند. اتحادیه شما سوابق خوبی در چهار پنج دهه اخیر دارد و رابطه شما با ما همیشه با ثبات بوده است.
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اتحادیه میهنی کردستان اعتبار و سابقه خوب سیاسی دارد به همین خاطر است که اولین رییس جمهوری عراق از چهره‌های این اتحادیه انتخاب شد.
رضایی افزود: حفظ این اتحاد و سابقه به نفع همه شما است. گروه‌هایی که در اتحادیه هستند باید این اتحاد را حفظ کنند تا به تک‌تک این اعضا آسیب نرسد. باید این سوابق به‌عنوان یک سرمایه برای شما حفظ شود.
وی یادآور شد: مردم مناطق کردنشین عراق، مردم مظلومی هستند که به عملکرد شما چشم دوخته‌اند. عملکرد شما در مبارزه با صدام به‌خوبی ثبت‌شده و نسبت به مبارزه با داعش نیز بسیار خوب بود. ارتباط شما با آقای حکیم هم راهبردی بوده و به تشکیل دولت عراق منجر شد و باید این دستاوردها را حفظ کرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: آقای طالبانی نقش مؤثری داشت و فداکاری‌هایش فراموش نمی‌شود اما معنای این حرف این نیست که اتحادیه را فراموش کنیم. نیروهای نظام جمهوری اسلامی هم اتحادیه شما را قبول دارند. سلام من را به مام جلال و فرزندان ایشان برسانید. دلمان می‌خواهد که تحرک بیشتری از شما ببینیم.

**برای از بین بردن تروریست ها هر بهایی را می پردازیم
در ابتدای این دیدار ملا بختیار، رییس اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: خیلی تشکر می‌کنم و خیلی خوشحال هستیم که به همراه دوستانمان به جمهوری اسلامی سفر کردیم. در ارتباط با جمهوری اسلامی احساس خوبی داریم.
وی گفت: در سی سال گذشته ما به همراه شما در مقابل دو دشمن مشترک، یکی بعث و یکی داعش همکاری کردیم. اگر این همکاری‌ها نبود نمی‌توانستیم در مقابل این همه حمله از سوی این دو دشمن مقاومت کنیم. در اوضاع کنونی خطر داعش کمتر از رژیم بعث نیست.
ملابختیار افزود: ما آمادگی داریم با همکاری کامل با جمهوری اسلامی در مقابل داعش بجنگیم و برای از بین بردن این تروریست‌ها حاضریم هر بهایی را بپردازیم. چون راهی جز از میان برداشتن داعش و همکاری با جمهوری اسلامی برای آینده خود متصور نیستیم.
رییس اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان عراق ادامه داد: ما برای نبرد با داعش یک ذره تردید نداشتیم و پیش‌مرگ‌های کرد همچنان در جبهه‌ها هستند. داعش از بین خواهد رفت و بی‌شک، بعد از بین بردن داعش این روابط را حفظ می‌کنیم.
وی افزود: جلال طالبانی، تداوم روابط ایران و اتحادیه را از ما می‌خواهند و ما به‌عنوان اتحادیه میهنی کردستان، تأثیر مشخصی بر سایر گروه‌های کرد داشته و در پیشبرد اهدافمان و برای همه این راه‌ها، علی‌الدوام به کمک جمهوری اسلامی نیاز داریم. ما روابط خودمان را با شیعیان عراق یک رابطه استراتژیک می‌دانیم نه یک رابطه تاکتیکی.
ملابختیار خطاب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شما یک جایگاه مشخص در جمهوری اسلامی دارید و سال‌ها پاسداران جمهوری اسلامی را حفظ کردید و قدرت بخشیدید. سپاه پاسداران مانند پیش‌مرگ‌های کرد برای کردستان فداکاری کردند. از شما می‌خواهیم که سلام و احترام ما را به مقام معظم رهبری برسانید.
رییس اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان افزود: ما درگیری‌هایی که بین برخی نیروهای کرد و جمهوری اسلامی پیش آمد را پیگیری کرده و نگران شدیم و سعی خودمان را کردیم که به خوشی این روابط خوب با کردها حفظ شود چرا که این روابط آینده خوبی را برای منطقه به همراه خواهد داشت.
وی ادامه داد: میلیون‌ها کرد در منطقه حضور دارند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت. شما مطلع هستید که روابط ما بسیار جلو رفته و با تغییرات احتمالی در ژئوپولتیک منطقه، منافع جمهوری اسلامی و امنیتش حفظ خواهد شد. اولین مذاکره در ۱۹۷۹ بین جمهوری اسلامی و کردها را شاهد بودم و همینطور همراهی ایران را. اطمینان داریم که امنیت ایران در هر شرایطی حفظ می‌شود.

**دشمنان جمهوری اسلامی ایران را دشمن خود می دانیم
در ادامه این دیدار عمر فتاح، عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان گفت: ما شما را از خود دانسته و نظرات مام جلال را در خصوص ایران، همچنان ادامه می‌دهیم و دشمنان جمهوری اسلامی را دشمن خود می‌دانیم.
وی گفت: گاهی برخی کمک‌های جهانی از ما به خاطر نزدیکی‌مان به ایران، دریغ می‌شود. بنابراین دوست داریم که پشتیبانی شما را داشته باشیم. شما به‌عنوان یک مدافع بزرگ از ما پشتیبانی کنید. مردم ما از نظر امکانات در تنگنا هستند و به کمک و پشتیبانی جمهوری اسلامی چشم دارند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان ضمن تأکید بر حمایت‌های جمهوری اسلامی از امنیت منطقه، اظهار کرد: ان‌شاءالله موضوعات اقتصادی شما را پیگیری می‌کنیم و مراودات تجاری و بازرگانی را با شما گسترش خواهیم داد.
سیام**۱۰۵۸**۱۴۲۹ تنظیم کننده: محمد افضلی* انتشاردهنده:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.