انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20227

26 بازدید34 views

بیش از ۶۰۰ روز است که رژیم سعودی در هر زمانی که خواسته٬ هرمکانی اعم از مدرسه ها، بیمارستان ها ، خانه های مردم و موسسات خدماتی یمنی ها را با سلاح های پیشرفته و با جنگنده های آمریکایی بمباران کرده است ؛یکی از نمونه های بارز آن ٬بمباران یک مجلس عزاداری در تالار بزرگ […]

بیش از ۶۰۰ روز است که رژیم سعودی در هر زمانی که خواسته٬ هرمکانی اعم از مدرسه ها، بیمارستان ها ، خانه های مردم و موسسات خدماتی یمنی ها را با سلاح های پیشرفته و با جنگنده های آمریکایی بمباران کرده است ؛یکی از نمونه های بارز آن ٬بمباران یک مجلس عزاداری در تالار بزرگ صنعا بود که بیش از ۷۵۰ نفر بر اثر آن کشته یا زخمی شدند، اما هرگاه پس از اینگونه حملات، مردم مظلوم یمن خواهان رسیدگی به این جنایت ها و تشکیل کمیته حقیقت یاب شده اند٬ صدایی از هیچ نهاد حقوق بشری و بین المللی درنیامده است بلکه مسلمانان نیز چشم و دهان خود را بر این جنایت ها بسته اند !
اکنون که خبر دروغ شلیک موشک از سوی انصارالله به سمت مکه مکرمه مطرح شده است، خبری که دروغ بودن آن از سوی برخی کشورهای غربی مثل انگلیس مورد تاید قرار گرفته است٬ هرچند که این موشک به ادعای سعودی ها در فاصله ۶۰ کیلومتری مکه سرنگون شده و به هدف هم اصابت نکرده است٬در پاکستان رئیس جمعیت علمای مسلمان این کشور آن را محکوم می کند .
در همین راستا، جمعیت دفاع از حرمین در پاکستان تظاهراتی را در دفاع از آل سعود و محکومیت حمله به مکه به راه می اندازد، شاه بحرین پیش از حمله موشکی انصارالله از حمله به مکه مکرمه خبر می دهد! هنوز موشک شلیک شده ادعایی به سمت مکه در هوا است که در پاکستان نشستی در محکومیت حمله به مکه و همدردی با عربستان تشکیل می شود، شخصیت های معلوم الحال و وابسته به آل سعود مثل مریم رجوی با علم کرده این مساله ٬ به دفاع از عربستان می پردازند، محمد بخاری رئیس جمهوری نیجریه نیز در راستای ادای دین خود در قبال کمک های مالی رایگان عربستان٬ این حمله را محکوم می کند تا آینده کمک های رایگان خود را تضمین نماید.
عبدالعزیز آل شیخ مفتی بزرگ وهابی عربستان نیز حمله موشکی ادعایی به مکه مکرمه را نعمت بر شمرد و ادعا کرد که این خشم خدا را بری انصارالله به همراه خواهد داشت و موجب رسوایی آنها خواهد شد.
رژیم سعودی و کشورهای عربی و قبل از همه آنها سازمان ملل متحد تاکنون نتوانسته اند پایبند اصول انسانی و حفظ کرامت بشری باشند٬ آن ها نتوانسته اند جنایت های جنگی۶۰۰ روزه ائتلاف سعودی را در حق مردم بی گناه یمن محکوم و متوقف کنند ٬اگر هم از دبیر کل سازمان ملل اندک اعتراض لفظی نیز شنیده شد و عربستان را در کشتار بیش از ۶۰ درصد کودکان یمنی مقصر اعلام کرد، مشاهده کردیم که ساعتی نمی گذرد که اوسخن خود را با فشار سعودی ها پس می گیرد!
از همه جالب تر اینکه بعد از همه این جنایت های جنگی که روزانه صدها بمب و هزاران گلوله مرگبار، بمب و موشک آمریکایی توسط ائتلاف سعودی بر سر غیرنظامیان بی دفاع و مظلوم در مدارس، بیمارستان ها، زندان ها و خانه های مسکونی مردم بی گناه یمن فرود می آید ٬عربستان با حمایت و چشم پوشی غربی ها بر جنایات جنگی این کشور توانست در انتخابات شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو یکی از کرسی های این شورا را به دست آورد تا صفحه ننگین دیگری بر تاریخ این سازمان افزوده شود.
احمد عسیری سخنگوی ائتلاف سعودی متجاوز به یمن در ارتباط با حمله موشکی به مکه گفته است: ‘این موشک از مسجدی در صعده به سمت مسجد الحرام شلیک شده است’!
موشکی از مسجد به مسجد ! شلیک موشکی که بنا بر یک بیانیه انگلیسی اصلا شلیک نشده و چیزی جز ادعایی دروغ از سوی رژیم سعودی نیست و جنبش انصارالله یمن نیز آن را دروغ و کذب محض دانسته و رهبران آن اعلام کردند که اصلا به چنین اقدامی فکر هم نمی کنند.
عربستان سعودی که آبروی خود را در هر بار بمباران اماکن غیرنظامی در یمن بیش از پیش از دست رفته می بیند٬ با تمسک به اینگونه دروغ پردازی ها و استفاده از جهل مسلمانان٬ آن را همانند پیراهن عثمان برای تشدید حملات خود علیه مردم مظلوم یمن علم می کند و دراین مسیر از همه دردناک تر همراهی کسانی و یا بهتر بگوییم طرف های خاصی است که داعیه راهبری مسلمانان را در کشورهایی مثل پاکستان، نیجریه ، بحرین و دیگر کشورهای اسلامی را دارند ؛آن ها به جای اینکه جنایت جنگی ۱۸ ماهه عربستان در حق زنان و کودکان یمنی را محکوم کنند٬ موشک شلیک نشده از سوی یمنی ها که آن هم بنا بر ادعای سعودی ها در دهها کیلومتری مکه منهدم و سرنگون شده را پیراهن عثمان کرده و زیر این پرچم ناله و زاری به راه انداخته اند.
سوال اینجا است که آیا عربستانی ها با تشکیل کمیته تحقیق در ارتباط با شلیک موشک انصارالله به مکه مکرمه موافقت می کنند؟ یا اینکه آنها می خواهند موشک شلیک شده به سمت جده را به حساب مکه مکرمه بگذارند تا از تداوم اینگونه حملات موشکی به عمق خاک عربستان جلوگیری نموده و بتوانند فرصتی را برای خواب راحت خود در آینده حفظ نمایند!
خوب است نهادهای بین المللی از عربستان بخواهند با تشکیل دو کمیته تحقیق یکی در باره جنایت های جنگی ۶۰۰ روزه این کشور در حمله به تاسیسات شهری و غیر نظامی یمن که میلیون ها کشته، مجروح و آواره برجای گذاشته و دیگری کمیته تحقیق در باره حمله موشکی انصارالله به مکه موافقت کند و نتیجه آن را هرآنچه که باشد٬ بپذیرد.
عربستانی ها بزرگترین جنایت قرن را با جریحه دار کردن احساسات مذهبی مسلمانان از طریق درگیر کردن آنها به جنگ های مذهبی و قومیتی رقم زده اند، آنها اهل تسنن و تشیع را که هردو از یک دین پیروی می کنند را به جان هم انداخته و در مقابل از گروه های تروریستی مثل داعش و القاعده که هیچ گرایش و نشانه ای از اسلام و مسلمانی ندارند و هر دو گروه شیعه و سنی را در آتش عملیات انتحاری خود سوزانده است و کشورهای اسلامی بزرگی مثل عراق و سوریه که مانع تحقق اهداف رژیم صهیونیستی است را به ویرانه ای تبدیل کرده اند، حمایت می کنند.
سعودی ها با به راه انداختن جنگ یمن نه تنها هیچ سودی از آن نبرده اند بلکه میلیاردها دلار ثروت بادآورده حاصل از فروش نفت ارزان قیمت خود را به جیب شرکت های سازنده اسلحه در کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس و فرانسه ریخته و در مقابل، اقتصاد و سیاست خود را در آستانه ورشکستگی قرار داده اند .
مسلما آمریکایی ها، غربی ها و رژیم صهیونیستی تنها برنده جنگ های خاورمیانه ای و ملت مسلمان منطقه تنها بازنده سیاسی و اقتصادی آن خواهند بود که در سایه ادعای رهبری دروغین جهان اسلامی و عربی توسط خانواده آل سعود صورت گرفته است.
گرفتار شدن بیش از یک و نیم میلیارد مسلمانان جهان در درگیری ها و جنگ های فرسایشی و طویل المدتی که سعودی ها در جای جای کشورهای اسلامی به راه انداخته اند٬ تنها با توقف حمایت سعودی ها از گروه های تروریستی مثل داعش امکان پذیر است هرچند که پایان حیات داعش می تواند پایان حیات رژیم آل سعود نیز باشد و بعید به نظر می رسد سعودی ها با نابودی کامل داعش موافقت کنند کما آنکه در زمانی که داعش در موصل آخرین نفس های خود را می کشد٬ تلاش های گستردهای از سوی آمریکا و عربستان در حال انجام است تا بلکه باقیمانده های داعش را به جایی امن منتقل نمایند!
خاورم**۱۶۵۳**۲۰۴۱** گزارش از سعید محسنی راد**انتشار دهنده: سید شاهپور حسینی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.