انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20300

27 بازدید27 views

سید علی اکبر پرویزی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: افراد پیشنهادی از میان چهره های سرشناس ملی و فرهیخته انتخاب شدند که سابقه اجرایی بسیار خوبی دارند و همه آنها امتحان پس داده اند و ریسک مدیریتی ندارند.وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کمک به دولت ان شاالله […]

سید علی اکبر پرویزی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: افراد پیشنهادی از میان چهره های سرشناس ملی و فرهیخته انتخاب شدند که سابقه اجرایی بسیار خوبی دارند و همه آنها امتحان پس داده اند و ریسک مدیریتی ندارند.
وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کمک به دولت ان شاالله رای قاطع و بالایی به وزیران پیشنهادی دولت خواهند داد.
وی ادامه داد: افراد منتخب برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به مراتب از تیم گذشته بیشتر و بهتر به دولت کمک خواهند کرد، ترمیم کابینه با نگاه بهبود وضعیت کاری دولت صورت گرفته است.
استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگاه مثبتی به این امر دارد و امیدواریم با اکثریت آرا به وزیران پیشنهادی دولت رای اعتماد دهند.
پرویزی در ادامه بیان کرد: حضور وزیران پیشنهادی جدید در کابینه باعث ارتقای وضعیت مدیریتی اجرایی کشور خواهد شد و توانمندی دولت را در حوزه اجرایی بیشتر می کند و مردم هم از ثمره حضور آنها بهره مند می شوند.
وی افزود: صالحی امیری وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهره شناخته شده در حوزه امور فرهنگی است،انتظار ما توجه بیشتر به خراسان جنوبی است،چهره های ملی و بین المللی استان مورد توجه وی خواهند بود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با حضور آقای صالحی امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وضعیت حوزه فرهنگی و مشکل مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بهبود یابد.
وی ادامه داد: از سلطانی فر، وزیر پیشنهادی برای وزارت ورزش و جوانان هم انتظار داریم توجه ویژه به امور جوانان استان داشته باشند.
وی یادآور شد: به لحاظ ساختار فیزیکی و سخت افزاری فضاهای ورزشی فراوانی در خراسان جنوبی ساخته شده، تعداد زیادی پروژه نیمه تمام وجود دارد،این پروژه ها باید اولویت بندی شود.
وی اضافه کرد: ما اصراری بر ایجاد فضای ورزشی جدید نداریم، تکمیل پروژه های نیمه تمام و اولویت دار باید در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: ساماندهی امور جوانان تاکنون مورد غفلت واقع شده،سلطانی فر یک حوزه قوی تر در مجموعه وزارتخانه ورزش و جوانان ایجاد کند.
وی تاکید کرد: اگر برای ساماندهی امور جوانان نیاز به اصلاح قانون است، وزیر پیبشنهادی ورزش ،پیشنهاد خود را به دولت ارایه کند، این حوزه به دلیل ادغام در حوزه تربیت بدنی نیاز به توجه بیشتر دارد.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: در حوزه آموزش و پرورش کارهای زیادی باید انجام شود، بخشی مربوط به معلمان است،این حوزه بیشتر نیازمند حرمت واحترام است،مسائل مالی بخشی از مشکل جامعه فرهنگی است.
پرویزی افزود: دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی برای وزارت آموزش و پرورش فردی سرشناس و زبده هم در حوزه آموزش و پرورش و هم آموزش عالی است،باید کار آموزش و پرورش به مسیری هدایت شود که معلمان مورد توجه ویژه باشند.
وی اظهار کرد: نباید به گونه ای رفتار شود که خواسته های معلمان هر سال تکرار شود،یا معلمان چیزی از وزارت آموزش و پرورش بخواهند،این وزارتخانه باید برای رفع نیاز معلمان جلوتر حرکت کند، شان معلم نباید مورد خدشه قرار گیرد.
وی یادآور شد: پیش بینی دولت و وزارت آموزش و پرورش به گونه ای باشد که حداقل نیاز جامعه فرهنگی تامین شود، کرامت جامعه فرهنگی بیشتر مورد توجه باشد.
وی اظهار کرد: در حوزه دانش آموزی در آموزش و پرورش هم کارهای زیادی انجام و نیازهای فراوانی هم وجود دارد.
وی اضافه کرد: کیفیت آموزش در آموزش و پرورش باید مورد توجه قرار گیرد، چون سطح سواد واقعی دانش آموزان باید بیش از قبل شود.
وی تصریح کرد: میزان سواد و آموزش واقعی و داشتن اطلاعات عمومی نسل جدید باید در آموزش وپرورش مورد توجه باشد، هرچند در حوزه اطلاعات عمومی در بخش هایی جوانان جلو هستند اما در بخش هایی اطلاعات عمومی خیلی از دانش آموزان در سطح انتظار نیست.
حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه دوم آبان ماه ۱۳۹۵ در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر را به ترتیب به عنوان وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان برای اخذ رای اعتماد از مجلس معرفی کرد.
جلسه رای اعتماد به ۳ وزیر پیشنهادی فردا( سه شنبه، ۱۱ آبان ) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.
*۷۵۵۹*۲۰۴۷*خبرنگار- امیرشاهین نایبی فر* انتشار دهنده: عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.