انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35380

7 بازدید14 views

دکتر محمد احمدیان مدیرعامل شرکت ساخت و راه اندازی نیروگاه های اتمی (سورنا)روز دوشنبه به خبرنگار #فراسخن گفت: این واحد در سال ۹۵ معادل ۶۶۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی تولید و به شبکه سراسری برق کشور تحویل داده است.وی افزود: برای تولید این مقدار انرژی در نیروگاه های با سوخت فسیلی نیاز به حدود یازده […]

دکتر محمد احمدیان مدیرعامل شرکت ساخت و راه اندازی نیروگاه های اتمی (سورنا)روز دوشنبه به خبرنگار #فراسخن گفت: این واحد در سال ۹۵ معادل ۶۶۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی تولید و به شبکه سراسری برق کشور تحویل داده است.
وی افزود: برای تولید این مقدار انرژی در نیروگاه های با سوخت فسیلی نیاز به حدود یازده میلیون بشکه نفت خام است که با فعالیت واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر معادل آن در مصرف سوخت های فسیلی صرفه جویی شده است.
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: با فعالیت واحد یکم نیروگاه بوشهر در سال ۹۵ از انتشار حدود هفت میلیون تن انواع آلاینده های زیست محیطی نیز جلوگیری شده است.
احمدیان گفت: فرایند تعویض سوخت در نیروگاه اتمی بوشهر به گونه ای است که پس از هر ده ماه تولید برق، حدود دو ماه صرف عملیات جایگزینی سوخت های تازه و انجام بازرسی ها و تعمیرات مورد نیاز می شود.
وی این مرحله را سومین مرحله تعویض سوخت از زمان بهره برداری تجاری این نیروگاه عنوان کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته درسالهای قبل و جذب و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز، تعویض سوخت و تعمیرات سال جاری عمدتا توسط متخصصین نیروگاه و سایر شرکت های ذیصلاح ایرانی انجام خواهد کرد.
معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: انتظار می رود نیروگاه اتمی بوشهر در اوایل سال ۹۶ بار دیگر به مدار تولید بازگردد.

خبرنگار: کتایون لامع زاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.