انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35392

5 بازدید12 views

مریم آزمون که به تازگی سکان هدایت تیم ملی فوتبال زنان کشورمان را پس از تعطیلی طولانی این تیم در دست گرفته است، با اشاره به جایگاه سی و دوم ویتنام در سطح جهان ادامه داد: اما این وضعیت به معنی آن نیست که ما در اندیشه صعود به مرحله بعدی این رقابت ها نیستیم […]

مریم آزمون که به تازگی سکان هدایت تیم ملی فوتبال زنان کشورمان را پس از تعطیلی طولانی این تیم در دست گرفته است، با اشاره به جایگاه سی و دوم ویتنام در سطح جهان ادامه داد: اما این وضعیت به معنی آن نیست که ما در اندیشه صعود به مرحله بعدی این رقابت ها نیستیم و همه تلاش خود را برای دستیابی به این هدف انجام خواهیم داد.
وی اضافه کرد:‌ رنکینگ و جایگاه این تیم ها حکایت از برنامه ریزی و حضور جدی آنان در رقابت های رسمی و تورنمنت های بین المللی دارد و فعالیت در این سطح تجربه بازیکنان تیم های رقیب را نیز افزایش داده و به طور قطع کار را برای ما سخت خواهد کرد.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان کویت ،افزود:‌ برغم همه مشکلات، کادر فنی تیم ملی و مدیریت فدراسیون عزم خود را جزم کرده اند تا با یک برنامه ریزی حساب شده تیم تا زمان اعزام از نظر تکنیکی، تاکتیکی و هماهنگی به شرایط مطلوب نزدیک شود.
آزمون تصریح کرد:‌انگیزه و انرژی بالای بازیکنان ایرانی مانع از آن خواهد شد تا ما حریفی دست و پا بسته برای هم گروهی های خود باشیم.
وی به برنامه ریزی های انجام شده برای دیدار دوستانه تیم های ملی ایران و اوکراین در اسفندماه اشاره کرد و گفت:‌ برگزاری دو دیدار دوستانه با این تیم می تواند ، بازیکنان ما را در شرایط آماده تری قرار دهد ضمن اینکه فدراسیون مکاتباتی را با حداقل ۶ کشور مختلف آغاز کرده تا در صورت امکان بانوان فوتبالیست بهمن ماه نیز چند دیدار دوستانه در داخل یا خارج از کشور داشته باشند.
به گفته آزمون، تایلند و فیلیپین به دلیل نزدیکی مدل فوتبالشان با تیم های میانمار و ویتنام از جمله کشورهای طرف مکاتبه فدراسیون برای بازی تدارکاتی با تیم ملی هستند.
وی درخصوص سخنان اخیر محمد رضا ساکت مدیر تیم های ملی فوتبال کشورمان درخصوص استفاده از مشاوره مشاوران با تجربه از جمله کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در هدایت تیم ملی زنان،گفت:‌ خوشبختانه اتاق فکری در فدراسیون دایر شده و این فرصت را برای مربیان رده های مختلف بویژه زنان فراهم می کند تا با هم اندیشی و همکاری از تجربیات مربیان و کارشناسان برتر فوتبال استفاده کنند.
وی اضافه کرد:‌ البته همانطور که ساکت گفته و با توجه به علاقمندی شخص کی روش برای همکاری و ارایه راهکار به تیم ملی زنان، امیدواریم فوتبال زنان کشورمان که تجربه کمی داشته و بسیار جوان است با این تعامل و استفاده از تجربیات سرمربی موفق تیم ملی فوتبال مردان به سطح بهتری از آمادگی دست یابد.
سرمربی تیم ملی فوتبال زنان کشورمان با اشاره به اینکه نخستین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی امروز (پنجم بهمن ماه ) پایان می یابد گفت:‌مرحله دوم اردوی انتخابی نیز هشتم تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می شود و به امید خدا از جمعه ۱۵ بهمن تمرینات رسمی و جدی تیم ملی با حضور ۲۶ بازیکن آغاز خواهد شد.
آزمون اضافه کرد:‌ البته ما ۳۰ بازیکن را از مجموع ۵۶ فوتبالیست در دو اردوی انتخابی مورد بررسی قرار داده و به اردوی تیم ملی دعوت می کنیم اما همه ۳۰ بازیکن در اردوهای آماده سازی حضور ندارند و به صورت گردشی هر بار ۲۶ بازیکن به اردو ها فراخوانده می شوند.
به گفته وی تیم ملی تا پایان سال هر هفته اردو خواهد داشت که این اردوها از روز جمعه و پس از پایان دیدار های لیگ برتر آغاز و تا سه شنبه هر هفته ادامه خواهد یافت .
این مربی ادامه داد: به این ترتیب تیم ملی تا تعطیلات نوروز شش مرحله اردوی تمرینی برگزار می کند و احتمالا پس از تعطیلات نوروز و تا ۱۲ فروردین و اعزام تیم به ویتنام نیز یک اردوی آماده سازی برگزار خواهد کرد.
سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران درخصوص شناختش از حریفان تیم ملی کشورمان در رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا ،‌افزود: ویتنام و میانمار تقریبا در یک سطح قرار دارند و اگر چه شناخت زیادی از آنان ندارم اما با توجه به رنکینگ آسیایی و جهانی این تیم ها به نظرم بازی بسیار سختی در برابرشان خواهیم داشت .
وی اضافه کرد: با تیم سوریه تاکنون بازی نکرده ایم و شناختی از آنان نداریم ولی به نظر می رسد که مدل فوتبال این کشور مشابه سایر کشورهای عربی باشد و با اینکه کشورشان در شرایط بسیاری بدی قرار دارد اما می تواند مثل عراق که نایب قهرمان جام ملت های آسیا شد ،‌ این تیم نیز بسیار قدرتمند ظاهر شود.
این مربی درخصوص تیم سنگاپور نیز گفت: ‌تیم نوجوانان ما سال ها پیش مقابل این تیم بازی کرده و تصور می کنم تیم بزرگسالان آنان همان تیم نوجوانان چند سال قبل باشد که امروز به دلیل افزایش تجربه در سطح قابل قبولی بازی می کند.
آزمون درمورد آنالیز حریفان پیش از حضور در رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا افزود:‌بدنبال پیدا کردن فیلم هایی از آخرین بازی های حریفانمان در مسابقات رسمی یا تورنمنت های بین المللی هستم تا با بررسی این فیلم ها ضمن شناخت بیشتر حریفان ، روی تاکتیک های مورد نیاز برای مواجهه با آنان کار کنیم .
وی درمورد کاهش میانگین سنی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان کشورمان نیز گفت:‌ شاهد تغییرات اساسی در ترکیب تیم ملی هستیم، زیرا تنها هدف ما حضور در این رقابت ها و تلاش برای صعود نیست بلکه افزایش تجربه و مهارت فوتبالیست های جوان نیز برای کادر فنی و فدراسیون از اهمیت ویژه ای برخودار است.
به گفته این مربی، البته در کنار بازیکنان جوان ، فوتبالیست های با تجربه نیز حضور خواهند داشت تا جوانی و تجربه در کنار هم موجب موفقیت تیم ملی در این رقابت ها شود.
آزمون در پایان گفت:‌ فوتبال بانوان ایران با حریفان آسیایی فاصله زیادی دارد و بر این اساس ما روی تاکتیک های مختلف دفاعی و حمله ای کار می کنیم تا توانایی ارایه بازی های قدرتمندانه را در ویتنام داشته باشیم .
براساس قرعه کشی رقابت های مقدماتی فوتبال جام ملت های ۲۰۱۸ آسیا ،‌ ایران در گروه چهارم این رقابت ها با تیم های ویتنام ،‌میانمار ،‌سوریه و سنگاپور هم گروه است. در رقابت های مقدماتی جام ملت ها ۲۱ کشور در قالب چهار گروه به مصاف هم خواهند رفت.
‘برای آگاهی از آخرین اخبار ورزشی ایران و جهان در کانال ورزشی #فراسخن در تلگرام irnavarzesh@ با ما همراه شوید.’
ورزشی **۱۸۲۸ – ۱۷۰۱
خبرنگار :‌خدیجه روزبهانی* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.