انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35395

7 بازدید15 views

به گزارش #فراسخن، شهر پکن پایتخت چین با جمعیتی بالغ بر ۲۰ میلیون نفر، تاکنون تلاش های گسترده ای برای مقابله با آلودگی هوا شاهد بود اما ظاهرا مبارزه با این پدیده در سال ۲۰۱۷ میلادی قرار است با جدیت بیشتری دنبال شود.این شهر که برای نخستین بار در پایان سال گذشته میلادی به دلیل […]

به گزارش #فراسخن، شهر پکن پایتخت چین با جمعیتی بالغ بر ۲۰ میلیون نفر، تاکنون تلاش های گسترده ای برای مقابله با آلودگی هوا شاهد بود اما ظاهرا مبارزه با این پدیده در سال ۲۰۱۷ میلادی قرار است با جدیت بیشتری دنبال شود.
این شهر که برای نخستین بار در پایان سال گذشته میلادی به دلیل آلودگی شدید هوا شاهد صدور هشدار قرمز بود برای رفع این معضل ده تدبیر در نظر گرفته است.
اداره حفاظت از محیط زیست پکن روز سه شنبه اعلام کرد: قرار است در سال جاری میلادی از تردد خودروهای قدیمی و آلوده کننده بشدت جلوگیری شده و تلاش شود تا مصرف زغال سنگ کاهش یابد.
اولین تدبیر این شهر جلوگیری از مصرف زغال سنگ در ۷۰۰ منطقه روستایی در اطراف شهر پکن و استفاده از انرژی پاک در این مناطق است.
دولت در مرحله بعدی تلاش می کند تا آلودگی های ناشی از مصرف نیروگاه های زغالی برق در پکن به حداقل برسد و تدبیر سوم این شهر تغییر کاربری نیروگاه های زغالی به نیروگاه هایی با مصرف سوخت های پاک است.
تدبیر چهارم شهر پکن پایتخت چین جلوگیری از تردد خودروهای قدیمی و دارای استانداردهای یک و دو آلودگی در داخل شهر است.
کاهش اکسید نیتروژن نیروگاه های گازی ۱۰ هزار تنی و بستن بیش از ۵۰۰ موسسه و شرکت مسبب آلودگی ، تنظیم مقررات جدید، ایجاد نیروی پلیس ویژه حفاظت از محیط زیست و تقویت همکاری همه ارگان ها در داخل و نواحی اطراف شهر برای جلوگیری از انتقال آلودگی به داخل پکن دیگر مفاد برنامه دهگانه پایتخت چین برای سال ۲۰۱۷ میلادی است.
گزارش رسانه های چین از جمله تارنمای «یی سی» این کشور حاکیست: احتمال می رود در سال جاری میلادی در روزهای آلوده به مردم شهر پکن امکان داده شود به طور رایگان از اتوبوس استفاده کنند.
با این حال در برخی گزارش ها آمده است که روزانه ۱۱ میلیون نفر در این شهر جابجا می شوند و بعید است بتوان راهی مناسب برای استفاده رایگان از اتوبوس ها با چنین حجم بالای جابجایی پیدا کرد.
یافته های جدید دانشمندان نشان می دهد که آلودگی هوا در جهان سالانه بیش از ۵٫۵۵ میلیون نفر را به کام مرگ می فرستد و این در حالی است که بیش از نیمی از آمار مرگ و میر ناشی از این پدیده متعلق به کشور های آسیایی هند و چین است.
براساس این گزارش، فقط در سال ۲۰۱۳ حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در چین بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده اند.
برخی گزارش ها نیز حاکی است که اگر این روند ادامه یابد سالانه بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر دچار مرگ های زودرس به دلیل استنشاق هوای آلوده در چین خواهند شد.
آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.