انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35400

33 بازدید27 views

به گزارش #فراسخن، علی بمان اقبالی زارچ پس از دیدار و تبادل نظر با شامیل صادیقوف مدیر تاتار اینفورم تاتارستان، چشم انداز روابط استانی ایران با این جمهوری فدراسیون روسیه (در منطقه ولگا) و همکاری ها در عرصه های مختلف را در مصاحبه با خبرنگار تاتارستانی شرح داد.این روز سه شنبه نوشت: اقبالی زارچ در […]

به گزارش #فراسخن، علی بمان اقبالی زارچ پس از دیدار و تبادل نظر با شامیل صادیقوف مدیر تاتار اینفورم تاتارستان، چشم انداز روابط استانی ایران با این جمهوری فدراسیون روسیه (در منطقه ولگا) و همکاری ها در عرصه های مختلف را در مصاحبه با خبرنگار تاتارستانی شرح داد.
این روز سه شنبه نوشت: اقبالی زارچ در آغاز مصاحبه ابراز همدردی مردم و مقام های تاتارستان به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را نشانه ارزشمندی از دوستی موجود برشمرد.
وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه رستم مینیخانف رئیس جمهوری تاتارستان به گسترش روابط با ایران، اظهار کرد: زمینه های پیوند دهنده زیادی وجود دارد. در حوزه اقتصادی، مجموعه ای از تلاش ها و همکاری ها در چارچوب روابط فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی با سطحی بسیارخوب در حال انجام است.
سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان گفت: کارهای خوب اقتصادی در حوزه های انرژی و صنایع سنگین در حال انجام است. همچنین یکی از حوزه ها که پیگیری جدی داریم، برقراری و توسعه ارتباطات و تعامل نزدیک بین اتاق های بازرگانی است، زیرا نمایندگان بخش خصوصی حوزه صاحبان صنعت و سرمایه دو کشور هستند.
اقبالی زارچ همچنین در زمینه همکاری در عرصه بالگرد و هواپیما سازی اظهار کرد: با توجه به نیاز ایران به انواع هواپیماهای سبک و بالگردهای غیرنظامی برای مقاصد گردشگری، سفرهای هوایی، فعالیت در مناطق سخت گذر، کمک رسانی و امداد، طبیعی است مذاکرات در این زمینه انجام گیرد تا هیات ها برای بررسی مساله، نیازسنجی و گفت وگو اقدام کنند.
وی در زمینه برنامه ها و موفقیت های شرکت نفت تاتارستان برای فعالیت در ایران نیز گفت: بر اساس اعلام منابع رسمی اقتصادی جمهوری اسلامی، شرکت تات نفت در ردیف چند شرکت خارجی سال ۲۰۱۶ توانست قراردادهای مهم نفتی با تهران امضا کند و با توجه به این دستاورد، همکاری های شکل گرفته به سطح کلان اقتصادی ارتقا می یابد.
سرپرست سرکنسولگری ایران در قازان در ادامه با اشاره به ذخایر نفتی ایران و توانمندی های تات نفت افزود: این همکاری ها دورنمای خوبی برای توسعه مناسبات در عرصه های نفتی ترسیم می کند.
وی در باره روند توسعه فراگیر همکاری های ایران و روسیه و تاتارستان نیز گفت : هر تعامل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نیاز به پیش فرض هایی دارد. در این حوزه اقدام های مشخصی را انجام می دهیم و از جمله آگاهی رسانی به افکار عمومی برای آشنایی با امکانات بالقوه روسیه و تاتارستان به صورت فعال ادامه دارد.
وی همچنین افزود: بر این نکته پای می فشاریم که مردم به ویژه بازرگانان ایرانی و تاتارستانی باید هر چه بیشتر از فرصت های فراوان همکاری آگاهی داشته باشند. جمهوری اسلامی ایران از نظر منابع، نیروی انسانی و اراده برقراری تعامل با جهان توان و انگیزه زیادی دارد و تاتارستان هم در این عرصه فعال است.
اقبالی زارچ در پایان تاکید کرد: گردشگری و همکاری های علمی و دانشگاهی نیز گزینه​های پربازده دیگری برای همکاری های بین استانی ایران و تاتارستان است.
جمهوری تاتارستان با سه میلیون و ۷۸۷ هزار نفر جمعیت و ۶۸ هزار کیلومتر مربع وسعت از مناطق توسعه یافته روسیه می باشد که در منطقه ولگای این کشور واقع شده است.
مطابق قوانین روسیه، تاتارستان از جمله جمهوری های این کشور است که اختیار برقراری ارتباط مستقیم با کشورهای متعددی را دارد و و هم اکنون با کشورهای مختلفی از جمله ایران، آمریکا، آلمان، ایتالیا و ترکیه همکاری می کند.
اروپام** ۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.