انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35407

17 بازدید26 views

به گزارش امروز (سه شنبه) #فراسخن به نقل از تلویزیون ‘اس تی وی’، دفتر جنبش اسلامی نیجریه مستقر در ایالت ‘اداماوا’ تصریح کرده است: رفتار نهادهای امنیتی نیجریه خلاف قوانین مصرح بین المللی است.این در حالی است که تظاهرات مسالمت آمیز شمار زیادی از شیعیان نیجریه علیه ارتش و نیروهای امنیتی این کشور در شهر […]

به گزارش امروز (سه شنبه) #فراسخن به نقل از تلویزیون ‘اس تی وی’، دفتر جنبش اسلامی نیجریه مستقر در ایالت ‘اداماوا’ تصریح کرده است: رفتار نهادهای امنیتی نیجریه خلاف قوانین مصرح بین المللی است.
این در حالی است که تظاهرات مسالمت آمیز شمار زیادی از شیعیان نیجریه علیه ارتش و نیروهای امنیتی این کشور در شهر ‘یولا’ واقع در ایالت ‘اداماوا’ در شرق نیجریه برای آزادی «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان این کشور تشدید شده است.
جنبش اسلامی نیجریه پیشتر تصریح کرده بود: آزادی رهبر شیعیان نیجریه و خانواده مکرم وی یک حکم حقوقی و قضایی است که البته بر اساس اتهامات نادرست و خلاف واقع، پرونده ایشان به نهادهای قضایی کشیده شد.
ضرورت اجرای این حکم قضایی درحالی است که نهادهای امنیتی نیجریه همچنان به مانع تراشی های خود علیه شیعیان ادامه داده و از اجرای این حکم رسمی، ممانعت می کنند.
براساس اعلام رسمی دادگاه نیجریه، پلیس این کشور موظف است مقدمات آزادی شیخ زکزاکی و همسر وی را فراهم و نسبت به انجام اقدامات مقتضی کوتاهی نکند.
ارتش نیجریه ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و همسرش را پس از زد وخورد خونبار با اعضای جنبش وی بازداشت کرد.
خاورم**۹۳۷۷** ۱۲۷۵
مترجم: حمید اوضح*انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.