انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35424

9 بازدید14 views

به گزارش #فراسخن، رسانه های ترکیه هنوز به جزئیات این خبر نپرداخته اند ولی به نقل از منابع وزارت خارجه ترکیه از گفت و گوی تلفنی دوجانبه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در دومین روز نشست آستانه خبر دادند. شبکه خبر سی.ان.ان.ترک با اشاره به اینکه موضوع اصلی […]

به گزارش #فراسخن، رسانه های ترکیه هنوز به جزئیات این خبر نپرداخته اند ولی به نقل از منابع وزارت خارجه ترکیه از گفت و گوی تلفنی دوجانبه سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در دومین روز نشست آستانه خبر دادند.
شبکه خبر سی.ان.ان.ترک با اشاره به اینکه موضوع اصلی نشست آستانه را تقویت آتش بس فراگیر در سوریه تشکیل می دهد، گزارش داد، گروههای معارض سوری روز گذشته تقاضاهای خود را به هیات های ترکیه، روسیه و سازمان ملل اعلام کردند.
به گزارش این شبکه خبر، معارضان سوری خواهان متوقف شدن نقض آتش بس از سوی دولت سوریه و پیکارجویان خارجی حامی دولت سوریه و خروج نیروهای نظامی و شبه نظامیان مورد حمایت ایران از سوریه و آزادی ۱۳ هزار زندانی سیاسی زن شده اند.
براساس همین گزارش، گروههای معارض، علاوه بر اینکه خواستار تضمن رفتار دولت سوریه از سوی روسیه در خصوص رعایت آتش بس فراگیر شده اند، خواهان تضمین عملکرد گروههای خارجی حامی رژیم سوریه در دوران آتش بس از سوی روسیه نیز شده اند.
معارض های سوری همچنین خواهان روشن شدن چگونگی کنترل مرزهای تحت کنترل گروههای سوری، نحوه مجازات نقض مرزها در دوران آتش بس و حملات هوایی در این راستا شده اند.
آناتولی نیز با عنوان اینکه معارض های سوریه، بیانیه پایانی نشست آستانه را امضا نخواهند کرد، گزارش داد، اظهارات روز گذشته بشار الجعفری مذاکره کننده دولت سوریه در آستانه، مواضع رژیم سوریه در خصوص برخورد با مخالفان را در میان گذاشت.
بنابر این گزارش او خواستار مشخص شدن یک دوره آتش بس و در این دوره جدا سازی گروههای تروریستی از گروههای مخالف شده بود.
منابع دیپلماتیک ترکیه در آنکارا به رسانه ها گفته اند، در نتیجه هفته ها مذاکره در آنکارا با گروههای مسلح سوری، در آستانه نشست قزاقستان، اتفاق نظری بین گروههای معارض سوری حاصل شد و نشست آستانه در ششمین سال درگیری ها در سوریه می تواند، نقطه عطفی برای گذار به راه حل سیاسی باشد.
همین منابع گفته اند، ترکیه در این راستا به دفعات زمینه گفت و گوی بین معارضان مسلح سوری با روسیه را فراهم کرده است و هدف از این تلاش ها متوقف کردن درگیری ها و برقراری پلی استوار برای راه حل سیاسی می باشد.
خاورم/۲۰۱۱**۱۵۷۹
انتشار دهنده : مرضیه فاتحی علیشاه

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.