انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35444

10 بازدید16 views

به گزارش #فراسخن، مذاکرات هفت هیات در آستانه که از دیروز (دوشنبه) آغاز شده است، قرار بود سه ساعت پیش پایان یابد و استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل بیانیه ایران، روسیه و ترکیه مربوط به نشست را قرائت کند که هنوز خبری در این باره نشده است. در این مذاکرات افزون بر ایران، […]

به گزارش #فراسخن، مذاکرات هفت هیات در آستانه که از دیروز (دوشنبه) آغاز شده است، قرار بود سه ساعت پیش پایان یابد و استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل بیانیه ایران، روسیه و ترکیه مربوط به نشست را قرائت کند که هنوز خبری در این باره نشده است.
در این مذاکرات افزون بر ایران، روسیه و ترکیه به عنوان بانیان نشست هیات های دولت سوریه و گروههای مسلح، استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و جورج کرول سفیر آمریکا در قزاقستان به نمایندگی از واشنگتن شرکت دارند.
محور این نشست دو روزه تنظیم سندی برای تقویت و تثبیت آتش بس در دستور کار مذاکرات آستانه اعلام شده است.
براساس برنامه اعلام شده، قرار است سه کشور به عنوان ضامن توافقنامه ٢٩ دسامبر که در مسکو با حضور محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و احمد چاووش اوغلو وزیران خارجه ایران، روسیه و ترکیه تائید شد، کمیسیونی برای نظارت بر آتش بس سوریه تشکیل دهند.
همچنین روز پایانی گفت وگوهای سوری در پایتخت قزاقستان با برگزاری چند ملاقات دوجانبه بین هیات های شرکت کننده آغاز شد.
قرار است استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل عصر امروز و در پایان مذاکرات عمومی، بیانیه مشترک اجلاس را که به تایید و تصویب ایران، روسیه و ترکیه می رسد قرائت کند.
نشست آستانه با هدف شکستن بن بست از سرگیری مذاکرات صلح سوری در ژنو برنامه ریزی شده که از هفت ماه پیش با کارشکنی گروههای مسلح تحت الحمایه گروه کشورهای ضدسوری از جمله عربستان سعودی متوقف شده است.
همچنین وزارت خارجه روسیه اعلام کرده است که نشست آستانه مقدمه ای برای از سرگیری مذاکرات متوقف شده صلح در ژنو است که هشتم فوریه (۲۰ بهمن) با نظارت سازمان ملل متحد در ژنو آغاز خواهد شد.
اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.