انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35492

15 بازدید22 views

مرتضی سایگانی سه شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: با بسته شدن راه‌ این روستاها بیش از هشت هزار نفر از جمعیت روستایی بخش ساربوک گرفتار سیلاب شده و راهی برای خدمات رسانی و اعزام بیماران آنها به مراکز درمانی وجود ندارد.وی افزود: شدت بارندگی‌ها و جاری شدن سیلاب سبب خوشحالی […]

مرتضی سایگانی سه شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: با بسته شدن راه‌ این روستاها بیش از هشت هزار نفر از جمعیت روستایی بخش ساربوک گرفتار سیلاب شده و راهی برای خدمات رسانی و اعزام بیماران آنها به مراکز درمانی وجود ندارد.
وی افزود: شدت بارندگی‌ها و جاری شدن سیلاب سبب خوشحالی اهالی روستایی به ویژه کشاورزان شده و شکرگزار این نعمت الهی هستند.
وی ادامه داد: این بارندگی ها خسارات سنگینی نیز به زیرساخت های راه، کشاورزی، برق، آب و تاسیسات زیربنایی بخش ساربوک وارده کرده است که پس از جمع بندی گزارش میزان خسارت ها اعلام خواهد شد.
بخشدار ساربوک بیان کرد: مردم روستاهای بخش ساربوک سال هاست چشم انتظار ساخت پل حمیری بر روی رودخانه کاجو هستند و همواره در زمان بارندگی ها راه این روستاها تا چندین روز بسته شده و مردم با مشکلات زیادی رو به رو می شوند.
سایگانی بیان کرد: با تلاش های فرماندار قصرقند و بخشداری پیگیری های مکرری برای ساخت پل بر روی رودخانه کاجو انجام شده است که چند ماه قبل اعتبار مطالعاتی برای آن اختصاص داده شد ولی تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: نبود راهدارخانه و تجهیزات راهداری و اتفاقات برق در مرکز بخش به ویژه هنگام بارندگی و طغیان رودخانه و قطع راه‌های روستایی موجب تاخیر زیاد در عملیات بازگشایی راه‌ ها می‌ شود و این مسئله مشکلات زیادی را برای مردم و رانندگان این بخش ایجاد کرده است.
بخشدار ساربوک گفت: بر اثر طغیان رودخانه کاجو بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد نتوانستند در جلسه امتحانی شرکت کنند.
سایگانی افزود: با تلاش های ۲ پزشک درمانگاه دهستان حمیری مادر بارداری که در روستای دپ دچار بیماری هپاتیت بود نجات پیدا کرد.
وی ادامه داد: پزشکان درمانگاه روستای حمیری دوشنبه شب با طی مسیر ۲ کیلومتری حاشیه رودخانه کاجو در تاریکی شب و با پای پیاده این مادر باردار را نجات دادند و با تولد این نوزاد لبخند بر لبان پدر و مادر این نوزاد نقش بست.
وی از جانفشانی و ایثار این ۲ پزشک قدردانی و خاطرنشان کرد: پس از فرو کش کردن آب رودخانه کاجو کار بازگشایی راه ‌های روستایی بسته شده آغاز خواهد شد.
بخش ساربوک از توابع شهرستان قصرقند با ۴۲ پارچه آبادی و روستا و جمعیت حدود ۱۹ هزار نفری در فاصله ۵۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان وبلوچستان و حد فاصل نیکشهر- قصرقند واقع شده است.
۳۰۴۳**۶۰۸۱*شبس*۱۶۱۳*خبرنگار: رستم کریمی نژاد**انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.