انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35495

8 بازدید18 views

به گزارش خبرنگار اقتصادی #فراسخن، «محمدعلی باغستانی» عصر سه شنبه در چهارمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران در بوستان گفتگو ابراز امیدواری کرد شمار فروشگاه غیرمجاز کود و سم در سال آینده به صفر برسد تا سموم زیر نظر متخصصان توزیع شود.باغستانی گفت: مصرف آفت‌کش‌های بخش کشاورزی کشور ما بالا نیست و به ۷۰ درصد […]

به گزارش خبرنگار اقتصادی #فراسخن، «محمدعلی باغستانی» عصر سه شنبه در چهارمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران در بوستان گفتگو ابراز امیدواری کرد شمار فروشگاه غیرمجاز کود و سم در سال آینده به صفر برسد تا سموم زیر نظر متخصصان توزیع شود.
باغستانی گفت: مصرف آفت‌کش‌های بخش کشاورزی کشور ما بالا نیست و به ۷۰ درصد متوسط جهانی می‌رسد. بنابراین از این نظر نگرانی وجود ندارد؛ هر چند درباره مصرف درست و بهینه دغدغه‌هایی داریم.
معاون امور زراعی وزارت جهاد کشاورزی امروز در همین نمایشگاه تاکید کرد روش های مبارزه با آفت در گلخانه های کشور نامناسب و نگران کننده است و فناوری و روش بهینه استفاده از آفت کش ها در اختیار گلخانه داران قرار نمی گیرد.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور درباره این نگرانی توضیح داد: برخی آفت کش ها برای ۲۰ محصول و در مواردی ۶۰ محصول به کار می رود؛ بنابراین باقیمانده همه آنها در سبد غذایی خانوار جمع می شود.
به گفته وی، از سموم قدیمی تا زمانی استفاده می شود که در فهرست «سموم پرخطر نوتردام» قرار بگیرند و آنگاه به دلیل محدودیت های بین‌المللی ناچار به حذف آنها از چرخه مصرف می شویم.
باغستانی ناهمخوانی سموم مصرفی با محصول تولید شده یا بهره گیری از آفت‌کش های به ثبت نرسیده را از مشکلات مهم این عرصه دانست و گفت: طبق تحقیقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سموم در رده بعد از آلاینده‌هایی همچون نیترات و فلزات سنگین قرار دارد.

** ثبت ۴۵ قلم سم جدید در سال ۱۳۹۴
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد پارسال ۴۵ قلم آفت‌کش جدید در کشور به ثبت رسید.
وی افزود: شرکت های عرضه‌کننده سموم در دنیا ۲۰ درصد درآمدها را برای آموزش و ترویج در نظر می‌گیرند اما در ایران تا چه اندازه در این زمینه هزینه می شود؟
باغستانی از تولیدکنندگان سموم خواست به بحث اصلاح سختی آب دقت کنند.
وی گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده با شرکت های تولیدکننده و واردکننده سموم قرار است تا سال ۲۰۱۷ با انتقال فناوری، برخی سموم از برندهای جهانی در ایران تولید شود که این امر باعث افزایش کیفیت محصولات می‌شود.
به گزارش #فراسخن، چهارمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران با هدف معرفی ظرفیت ها و توانمندی های بخش خصوصی از پنجم تا هشتم بهمن ماه در بوستان گفت و گو برپاست.
امسال در حاشیه برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران، ۱۲ کلاس تخصصی برای آموزش کشاورزان، واردکنندگان، تولیدکننگان و توزیع کنندگان این بخش برگزار می شود.
اقتصام**۹۱۸۶**۱۹۶۱** خبرنگار: هما همت خواه** انتشاردهنده: مریم مسعود

آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی #فراسخن در تلگرام:
@IRNAeco
https://telegram.me/irnaeco

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.