انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35509

20 بازدید19 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن، مجتبی عبداللهی روز سه شنبه در نشست خبری آیین تشییع شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو افزود: بررسی های دقیق انجام شده نشان می دهد ۱۶ آتش نشان در حادثه ساختمان پلاسکو به شهادت رسیدند. وی با بیان اینکه از رهبر معظم انقلاب اسلامی به واسطه اینکه آتش نشانان قربانی در حادثه […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن، مجتبی عبداللهی روز سه شنبه در نشست خبری آیین تشییع شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو افزود: بررسی های دقیق انجام شده نشان می دهد ۱۶ آتش نشان در حادثه ساختمان پلاسکو به شهادت رسیدند.
وی با بیان اینکه از رهبر معظم انقلاب اسلامی به واسطه اینکه آتش نشانان قربانی در حادثه پلاسکو را شهید نامیدند صمیمانه تشکر می کنیم، اظهار کرد: تاکنون پیکر دو آتش نشان شهید و چهار نفر از شهروندان از زیرآوار خارج شده است.
به گفته وی، یکی از آتش نشانان نیز به دلیل شدت جراحات وارده در جریان انجام عملیات امداد و نجات، به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
عبداللهی اظهار کرد: تلاش می کنیم پیکر تمامی قربانیان این حادثه را تا روز پنج شنبه از زیر آوار خارج کنیم.
معاون شهردار تهران با اشاره به برگزاری مراسم تشییع ۱۶ آتش نشان شهید در حادثه ساختمان پلاسکو گفت: این مراسم ساعت ۸:۳۰ صبح پنجشنبه با قرائت قرآن و مداحی در دانشگاه تهران آغاز می شود و بعد از اقامه نماز میت، پیکر مطهر این شهدا از خیابان های انقلاب و حافظ تشییع و در قطعه ۵۰شهدای بهشت زهرا(س)، همجوار شهدای مدافع حرم به خاک سپرده می شود.
وی افزود: پیکر چهار نفر از جان باختگان(کسبه و مالک واحدهای تجرای پلاسکو) که در زیرزمین ساختمان پلاسکو پیدا شدند نیز همزمان با پیکر این شهدا تشییع می شو.
عبداللهی با اشاره به تمهیدات شهرداری تهران برای حضور مردم در مراسم تشییع پیکرهای آتش نشانان شهید اظهار کرد: نقل و انتقال تمامی شهروندان برای حضور در این مراسم و دسترسی به میدان انقلاب از نقاط مختلف شهر تهران به وسیله اتوبوس و مترو، رایگان است.
معاون شهردار تهران گفت: همچنین مراسم یادبود و گرامیداشت آتش نشانان شهید ساختمان پلاسکو نیز روز شنبه(نهم بهمن ماه) ساعت ۱۰تا ۱۲ در مدرسه عالی شهید مطهری واقع در بهارستان برگزار می شود.
وی افزود: درهمین ارتباط و با هماهنگی کمیته نامگذاری شورای شهر تهران، مکانی در پایتخت به نام آتش نشانان شهید حادثه پلاسکو نامگذاری می شود.
عبداللهی اظهار کرد: همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران، تندیسی از شهدای آتش نشان را آماده و در چهارراه استانبول تهران نصب می کند.

*حضور ۴۳۰ خبرنگار برای پوشش اخبار حادثه پلاسکو
شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی شهرداری تهران نیز در این نشست گفت: حدود ۴۳۰خبرنگار در شب اول و دوم بعد از وقوع حادثه با هماهنگی پلیس با حضور در محل، اخبار مرتبط با حادثه ساختمان پلاسکو را به صورت مستقیم پوشش دادند.
وی افزود: درهمین راستا، گروه مستندسازی نیز برای تهیه گزارش و مستند کردن وقایع بعد این حادثه به ویژه در بحث مدیران بحران درحال فعالیت هستند.
به گزارش #فراسخن، ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه(۳۰ دی) دچار حریق شد و حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه ساختمان به طور کامل فروریخت و تعدادی از آتش نشانان که در حال اطفای حریق بودند، زیر آوار گرفتار شدند.
عملیات آوار برداری از روز پنجشنبه تاکنون همچنان ادامه دارد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال #فراسخن استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگاران:کامبیر رضایی، مهدی مقدر – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/۱۶۹۹/۹۳۴۳/۷۲۴۵// ۱۶۲۵

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.