انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35523

7 بازدید9 views

به گزارش #فراسخن از فدراسیون فوتبال،در اطلاعیه دپارتمان داوری آمده است: در مسابقه تیم های پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز داور مسابقه باید دو خطای پنالتی به نفع تیم پرسپولیس اعلام می کرد.در این اطلاعیه درباره لزوم اخراج بازیکن گسترش فولاد به دلیل دریافت ۲ کارت زرد آمده است: در صحنه منجر به اخطار […]

به گزارش #فراسخن از فدراسیون فوتبال،در اطلاعیه دپارتمان داوری آمده است: در مسابقه تیم های پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز داور مسابقه باید دو خطای پنالتی به نفع تیم پرسپولیس اعلام می کرد.
در این اطلاعیه درباره لزوم اخراج بازیکن گسترش فولاد به دلیل دریافت ۲ کارت زرد آمده است: در صحنه منجر به اخطار دقایق ۳۵ و ۸۱ با توجه به تصاویر تلویزیونی، گزارش بازی و گزارش داوران،هر چند که صبح امروز در مصاحبه با رسانه های گروهی با استناد مطالب یاد شده، موضع گیری شده است اما هنوز به دلایل قطعی نرسیده ایم که به محض مشخص شدن آن، به سرعت افکار عمومی را مطلع خواهیم کرد.
در این اطلاعیه تصریح شده است: کاپیتان تیم پرسپولیس تهران نیز باید به علت تحریک تماشاگران با کارت زرد دوم از بازی اخراج می شد.
دیدار روز گذشته تیم های پرسپولیس و گسترش فولاد درحالی با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم صدرنشین به پایان رسید که یکی از بازیکنان گسترش فولاد دو بار کارت زرد از داور گرفت اما اخراج نشد!
دپارتمان داوری درباره دیدارهای ماشین سازی- صبای قم، پیکان و تراکتورسازی تبریز، پدیده و نفت تهران، استقلال تهران و صنعت نفت آبادان، ذوب آهن و فولاد خوزستان اعلام کرد که هیچ اشتباهی که در نتیجه این بازی ها تاثیر مستقیم داشته باشد، شاهد نبودیم و تمامی تصمیمات داوران مورد تایید است. حتی در صحنه برخورد مهاجم تراکتور در محوطه جریمه تیم پیکان، با توجه به اینکه هر دو بازیکن (مدافع و مهاجم) به یک اندازه نیرو وارد می کنند، هیچ خطایی اتفاق نیفتاده و تصمیم داور در ادامه بازی صحیح است.
در بازی استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان نیز تصمیم داور در اعلام صحنه پنالتی درست بوده است. هر چند در صحنه دوم با توجه به نبود پوشش تصویری مناسب لحظه وقوع خطای هند کاملا به وضوح دیده نمی شود، تصمیم داور مورد تایید است.
دپارتمان داوری اعلام کرده است در بازی سایپا و سیاه جامگان گلی که توسط تیم سایپا در دقیقه ۴۶ به ثمر رسید، باید به علت خطای «هند» مهاجم تیم سایپا ، داور گل را مردود و به بازیکن خاطی یک اخطار می داد. در نهایت باید گفت تصمیم داور در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته است .
در این اطلاعیه تاکید شده است: با روندی که به وجود آمده قطعا داوری کشور متضرر خواهد شد. زیرا اگر قرار باشد بازیکنان، کادر فنی، تماشاگران و به تازگی گزارشگران تلویزیونی در مقابل هر تصمیم داور موضع گیری کرده و آن را زیر سوال ببرند، نمی شود از داوران انتظار داشت که در زمین به خوبی به قضاوت بپردازند.
در اطلاعیه دپارتمان داوری با بیان اینکه یکی از نکات مهم در امر قضاوت آرامش است،از همه دست اندرکاران درگیر در مسابقات اعم از بازیکنان، مربیان، مدیران عامل، تماشاگران و اصحاب رسانه درخواست شده در حفظ آرامش فضای داوری کشور اهتمام لازم را به عمل آورند.
ورزشی**۹۱۲۹* ۱۷۰۱
تنظیم کننده: مهدی رهبر* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.