انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35526

9 بازدید34 views

مذاکرات دولت سوریه و معارضان دوشنبه و سه شنبه (چهارم و بهمن) به میزبانی دولت قزاقستان و با نظارت روسیه، ایران و ترکیه با هدف حل وفصل بحران سوریه برگزار شد.دمیستورا روز سه شنبه در بیانیه ای از دولت قزاقستان نیز در این راستا که به گفته او سهم قابل ملاحظه ای در تلاش های […]

مذاکرات دولت سوریه و معارضان دوشنبه و سه شنبه (چهارم و بهمن) به میزبانی دولت قزاقستان و با نظارت روسیه، ایران و ترکیه با هدف حل وفصل بحران سوریه برگزار شد.
دمیستورا روز سه شنبه در بیانیه ای از دولت قزاقستان نیز در این راستا که به گفته او سهم قابل ملاحظه ای در تلاش های معطوف به برقراری صلح در سوریه داشته است، قدر دانی کرد.
وی در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان دو طرف درگیر در سوریه، موافقت آنها را برای شرکت در گفت وگو های آستانه پایتخت قزاقستان نشانه ای از شهامت و اراده سیاسی هر دو طرف خواند و از کشورهای ایران، ترکیه و سوریه نیز به عنوان بانیان و برگزار کنندگان گفت وگو های آستانه و عزم این کشورها در بهره گیری از دستاوردهای ماه گذشته و ‘قبول مسئولیت تضمین آتش بس سوریه ‘ قدردانی کرد.
دمیستورا با اشاره به بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه که به وسیله وزیرامورخارجه قزاقستان قرائت شد، تاکید کرد که نخستین اولویت شرکت کنندگان در این گفت وگوها دست یابی به آتش بس برای ایجاد امید در میان مردم سوریه است.
وی به ایجاد ساز و کارهای سه جانبه ایران، ترکیه و روسیه برای نظارت و اطمینان از برقراری آتش بس در سوریه را قدمی محکم در راستای اجرای قطعنامه ۲۲۳۶ شورای امنیت سازمان ملل خواند و بر آمادگی سازمان ملل در کمک به تدوام این آتش بس و برگزاری موفقیت آمیز گفت وگو های ژنو تاکید کرد.
استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه برقراری و تدوام آتش بس را کمک بزرگی در راستای تلاش های بین المللی برای مقابله با تروریسم دانست و افزود، تلاش برای ادامه موفقیت آمیز آتش بس در سوریه زمینه مساعدی را برای انجام گفت وگو های صلح ژنو که به میزبانی این نهاد بین المللی برگزار می شود، فراهم خواهد کرد.
اروپام-۴-۵۴۱*شبس*۱۶۱۳*انتشار: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.