انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35541

6 بازدید19 views

به گزارش خبرنگار علمی #فراسخن، الساندرو آمادیو روزسه شنبه در همایش ملی صنعت و خدمات سبز افزود: مجموعه سازمان ملل متحد و آژانس های وابسته به آن می توانند به دولت کمک کنند تا بحث صنعت سبز را در رئوس برنامه های اقتصادی و سیاستگذاری های سبز خود قرار دهد.وی اظهار کرد:دو راهکار وجود دارد […]

به گزارش خبرنگار علمی #فراسخن، الساندرو آمادیو روزسه شنبه در همایش ملی صنعت و خدمات سبز افزود: مجموعه سازمان ملل متحد و آژانس های وابسته به آن می توانند به دولت کمک کنند تا بحث صنعت سبز را در رئوس برنامه های اقتصادی و سیاستگذاری های سبز خود قرار دهد.
وی اظهار کرد:دو راهکار وجود دارد برای اینکه یونیدو و GIZ آلمان بتوانند از صنعت سبز در ایران حمایت کنند، یکی بحث انتقال فناوری های محیط زیستی و سازگار با محیط زیست و دیگری کمک به مجموعه دولت و صنعت است تا بتوانند سیاستگذاری های خود را در راستای صنعت سبز ارائه دهند.
شرکت GIZ از جمله شرکت ‌های آلمانی است که پروژه‌های زیست محیطی با همکاری ایران به ویژه در زمینه پروتکل مونترال اجرا کرده است.
آمادیو تاکید کرد: بحث سیاستگذاری ها یک رکن اصلی است که خدمات سبز را به سمت توسعه فناوری های سبز پیش می برد.
*** صنعت ستون و پایه بسیاری از کشورها است
ایگور نماینده شرکت GIZ گفت: این شرکت از سال ۱۹۹۷ در ایران فعال است و تاکنون نیز بدون وقفه به تعهدات خود در همکاری با ایران پاینده بوده است.
وی افزود: GIZ با دفتر ملی حفاظت از لایه ازون همکاری نزدیکی دارد و بعد از مرحله دوم حذف HFC ها ( گازهای مخرب لایه ازون) از سال ۲۰۰۶، همکاری خود را در کنار یونیدو و دیگر سازمان ها با این دفتر ادامه داده است.
وی اظهار کرد: صنعت ستون و پایه بسیاری از کشورها از جمله ایران است و توسعه صنعت معمولا با ضرر و زیان برای محیط زیست همراه است اما اگر صنعت به سمت سبز شدن حرکت کند فرصت های خوبی برای محیط زیست به همراه خواهد داشت.
ایگور ادامه داد: در آلمان در زمان های نه چندان دور رودخانه ها به علت ورود پساب ها از بین رفتند، جنگل ها به علت بارش باران های اسیدی خشک شدند و ترافیک و آلودگی هوا بسیار زیاد بود که بعد از مدتی با ارائه راهکارهای مبتکرانه وضعیت بهبود یافت.
وی افزود: آلمان در ادامه این برنامه ها یکی از اولین تولید کنندگان و صادرکنندگان فناوری های دوستدار محیط زیست شد که درزمینه های مختلف حفاظت از جمله آب، خاک و انرژی کاربرد دارند.
نماینده شرکت GIZ آلمان تاکید کرد: موفقیت با برنامه ریزی حاصل می شود و به طور کلی از یک روش صحیح و سیاستگذاری های علمی به دست می آید.
در پایان مراسم صنایع و خدمات سبز معرفی و با اهدای لوح های زرین و سیمین مورد تقدیر قرار گرفتند.
علمی ۹۰۱۴**۱۴۴۰
خبرنگار: کیمیا عبدالله پور** انتشاردهنده: معصومه گلشن

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.