انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35554

8 بازدید26 views

به گزارش #فراسخن به نقل از آسوشیتدپرس، وی از مسکو، تهران و آنکارا به عنوان مبتکران نشست صلح آستانه در قزاقستان خواست که با فشار به طرفین درگیری در سوریه، آتش بس برقرار شده را حفظ کرده و زمینه مذاکرات سیاسی بین دولت و مخالفان را فراهم آورند.سفیر آمریکا در قزاقستان در مذاکرات صلح سوریه […]

به گزارش #فراسخن به نقل از آسوشیتدپرس، وی از مسکو، تهران و آنکارا به عنوان مبتکران نشست صلح آستانه در قزاقستان خواست که با فشار به طرفین درگیری در سوریه، آتش بس برقرار شده را حفظ کرده و زمینه مذاکرات سیاسی بین دولت و مخالفان را فراهم آورند.
سفیر آمریکا در قزاقستان در مذاکرات صلح سوریه که در روزهای دوشنبه و سه شنبه در شهر آستانه برگزار شد، شرکت کرده بود.
این نخستین مذاکره مستقیم بین نمایندگان گروه های مسلح و دولت سوریه بود.
این نشست با هدف شکستن بن بست و از سرگیری مذاکرات صلح سوری در ژنو برنامه ریزی شد که از هفت ماه پیش با کارشکنی گروههای مسلح تحت الحمایه گروه کشورهای ضدسوری از جمله عربستان سعودی متوقف شده بود.
نشست آستانه می تواند مقدمه ای برای از سرگیری مذاکرات متوقف شده صلح در ژنو باشد که از هشتم فوریه (۲۰ بهمن) با نظارت سازمان ملل متحد آغاز خواهد شد.
در بیانیه پایانی نشست آستانه آمده است که طرفها بار دیگر بر تعهد خود درباره حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه به عنوان یک کشور دموکراتیک، چند قومی، چند مذهبی و غیر فرقه ای تاکید می کنند.
بیانیه با اشاره به همگرایی ایران، ترکیه و روسیه می افزاید : سه کشور بر این باورند که منازعه سوریه از طریق راهکار نظامی قابل حل نیست و تنها با فرایند سیاسی مبتنی بر اجرای کامل قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد می تواند حل و فصل شود.
شبس ** ۹۳۸۶ **۳۴۰۴** مترجم : مهران معینی جم**انتشاردهنده: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.