انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35568

9 بازدید16 views

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: این شکارچیان غیرمجاز حین اقدام به شکار پرندگان و با حضور به موقع ماموران در یکی از شهرستان های شمالی استان دستگیرو تحویل مراجع قضایی شده و در ادامه محکوم به حبس شدند. علی بیانی […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: این شکارچیان غیرمجاز حین اقدام به شکار پرندگان و با حضور به موقع ماموران در یکی از شهرستان های شمالی استان دستگیرو تحویل مراجع قضایی شده و در ادامه محکوم به حبس شدند.
علی بیانی افزود: براساس آرای صادره از سوی دادگاه بدوی و تجدید نظر استان در این پرونده اتهام شروع به شکار نامبردگان و همچنین تمرد نسبت به احدی از مامورین از سوی قضات محرز تشخیص داده شد، اما به دلیل صرف نظر مامور مربوطه و جمیع شرایط پرونده ،مستشاران یکی از شعب دادگاه تجدید نظر ،حکم حبس دادگاه بدوی را به مدت دو سال تعلیق کردند و این شکارچیان غیرمجاز ملزم به یادگیری محیط بانی شدند.
در دادنامه صادره رای بدین شرح تقریر شده است که محکومان می بایست در طول دو سال و با هماهنگی مدیرکل محیط زیست گلستان و با نظارت قاضی اجرای احکام ،در هر ماه به مدت سه روزنسبت به فراگیری حرفه محیط بانی و نیز شرکت در دوره های خاص آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست در راستای آگاهی از آسیب های شکار غیرمجاز بر طبیعت و حیات وحش؛ شرکت کنند.
بیانی از صدور آرای سبز قضایی استقبال کرد و افزود: این آرا در توسعه فرهنگ حفظ محیط زیست در سطح جامعه موثر خواهد بود
به گزارش #فراسخن، اجرای مجازات های جایگزین حبس یکی از ظرفیت های قانون مجازات اسلامی بوده که در راستای توسعه فرهنگ عمومی و ترویج اقدامات و مشارکت های زیست محیطی صورت می گیرد.
گلستان از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است؛ این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و به گفته مسئولان محیط زیست ۱۴۴۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و بعضا زاد و ولد دارند.
۷۳۳۳/۱۶۴۸
** انتشار : پری سالارنیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.