انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35578

8 بازدید17 views

علی خسروی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی #فراسخن درخصوص افزایش دوباره انتقادها از عملکرد داوران فوتبال، گفت: داوری در تمام رشته های ورزشی می تواند روزهای خوب و بد داشته باشد و باید بدانیم این روزهای بد داوران فوتبال ممکن است برای تیم های باشگاهی و تیم ملی فوتبال ما هم به وجود […]

علی خسروی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی #فراسخن درخصوص افزایش دوباره انتقادها از عملکرد داوران فوتبال، گفت: داوری در تمام رشته های ورزشی می تواند روزهای خوب و بد داشته باشد و باید بدانیم این روزهای بد داوران فوتبال ممکن است برای تیم های باشگاهی و تیم ملی فوتبال ما هم به وجود بیاید.
خسروی ادامه داد: در هفته هیجدهم لیگ برتر عملکرد داوران ما خوب نبود اما این دلیلی برای این همه انتقاد نسبت به داوران نیست. داوری ما دوران گذر را پشت سر می گذارد و پوست اندازی می کند.
کارشناس داوری فوتبال ایران،گفت: هر سال چند داور خوب و با تجربه فوتبال کشور خداحافظی کرده اند و برای اینکه داوران جوان و کم تجربه هم بتوانند قضاوت های خوبی داشته باشند باید به آنها فرصت دهیم.
وی تصریح کرد: تیم ها حق دارند از ضربه هایی که به خاطر اشتباهات احتمالی داوران خورده اند ناراحت باشند و تنها چاره آنها هم این است که صبر کنیم. کمیته داوران هم اشتباهات داوران خود را قبول دارد و به طور قطع به دنبال حل مشکلات خواهد بود.
خسروی اظهار کرد: خوشبختانه کار ها درکمیته داوران فدراسیون فوتبال بسیار خوب پیگیری می شود و امیدوارم داوران ما نیز احساس مسئولیت بیشتری کرده و با آرامش و دقت بیشتری دیدارها را سوت بزنند و به طور قطع با فرصت دادن به داوران جوان می توانیم مشکلات را کاهش دهیم.
وی درخصوص ظرفیت های داوری ایران، ادامه داد: ما در میان داوران جوان خود افراد بسیار توانمندی داریم که در آینده جای داوران بزرگ فوتبال کشور را خواهند گرفت.
پیشکسوت داوری فوتبال ایران، گفت: امیدوارم برخی صحبت های غیر منطقی درخصوص عملکرد داوران صورت نگیرد زیرا این مساله به ضرر ما خواهد بود. این روزها نباید فقط منتقد باشیم بلکه باید راهکار مناسب برای حل مشکل هم ارائه بدهیم.
خسروی خاطرنشان کرد: احمد صالحی داور بازی پرسپولیس و گسترش فولاد اشتباهاتی داشت اما نمی توانیم به خاطر این اشتباهات که بخشی از داوری است او را کنار بگذاریم. باید تمرکز داوران خود را افزایش دهیم تا شرایط بهبود پیدا کند.
وی تاکید کرد: داوران ما باید بیش از پیش اطلاعات و دانش خود به روز کنند و بدانند به روزآمد شدن فقط به تماشای فیلم بازی ها نیست. به عنوان کسی که سال ها در فوتبال قضاوت کرده ام از مربیان تیم ها می خواهم از طرح استفاده از داوران جوان حمایت کنند. تمام سرمایه ما همین داوران هستند و تنها راه ما هم حمایت از آنها و میدان دادن به این داوران برای کسب تجربه و توانمندی است.
خسروی گفت: متاسفانه این روزها داوران ما گوشه رینگ قرار گرفته اند و از همه طرف به آنها حمله می شود که این اتفاق خوبی نیست و باید صبور باشیم. از مجریان و گزارشگران ورزشی تقاضا می کنم که نقد داوری را به کارشناسان این رشته واگذار کنند زیرا هر اظهار نظری که آنها در خلال گزارش خود می کنند می تواند بحران ساز باشد.
بدنبال افزایش اعتراض ها به عملکرد برخی از داوران در رقابت های لیگ برتر فوتبال از جمله دیدار روز دوشنبه پرسپولیس تهران و گسترش فولاد در هفته هیجدهم،روزگذشته ( سه شنبه) دپارتمان داوری فوتبال ایران بیانیه ای را به شرح زیر درخصوص اشتباهات داوری منتشر کرد.
«برانکو ایوانکوویچ» روز سه شنبه در حاشیه تمرین تیم فوتبال پرسپولیس درجمع خبرنگاران با انتقاد از عملکرد داور این مسابقه، گفت: اشتباهات داور در دیدار روز گذشته خیلی فاحش بود و واکنش بازیکنان پرسپولیس را به همراه داشت.
وی افزود: بازیکنانم به دلیل اشتباهات داوری در دیدار مقابل گسترش فولاد عصبی شده بودند و نباید انتظار داشت که از وی تشکر هم بکنند.
سرمربی پرسپولیس گفت: وقتی دو پنالتی مسلم را داور برای پرسپولیس نمی گیرد، طبیعی است اشتباهات وی سبب عصبی شدن بازیکنان می شود
دپارتمان داوری در اطلاعیه خود در پاسخ به این انتقادات پذیرفت که در مسابقه تیم های پرسپولیس تهران و گسترش فولاد تبریز داور مسابقه باید دو خطای پنالتی به نفع تیم پرسپولیس اعلام می کرده است.
در این اطلاعیه درباره لزوم اخراج بازیکن گسترش فولاد به دلیل دریافت ۲ کارت زرد آمده است: در صحنه منجر به اخطار دقایق ۳۵ و ۸۱ با توجه به تصاویر تلویزیونی، گزارش بازی و گزارش داوران،هر چند که صبح امروز در مصاحبه با رسانه های گروهی با استناد مطالب یاد شده، موضع گیری شده است اما هنوز به دلایل قطعی نرسیده ایم که به محض مشخص شدن آن، به سرعت افکار عمومی را مطلع خواهیم کرد.
در این اطلاعیه تصریح شده است: کاپیتان تیم پرسپولیس تهران نیز باید به علت تحریک تماشاگران با کارت زرد دوم از بازی اخراج می شد.
دیدار روز گذشته تیم های پرسپولیس و گسترش فولاد درحالی با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم صدرنشین به پایان رسید که یکی از بازیکنان گسترش فولاد دو بار کارت زرد از داور گرفت اما اخراج نشد!
دپارتمان داوری درباره دیدارهای ماشین سازی- صبای قم، پیکان و تراکتورسازی تبریز، پدیده و نفت تهران، استقلال تهران و صنعت نفت آبادان، ذوب آهن و فولاد خوزستان اعلام کرد که هیچ اشتباهی که در نتیجه این بازی ها تاثیر مستقیم داشته باشد، شاهد نبودیم و تمامی تصمیمات داوران مورد تایید است. حتی در صحنه برخورد مهاجم تراکتور در محوطه جریمه تیم پیکان، با توجه به اینکه هر دو بازیکن (مدافع و مهاجم) به یک اندازه نیرو وارد می کنند، هیچ خطایی اتفاق نیفتاده و تصمیم داور در ادامه بازی صحیح است.
در بازی استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان نیز تصمیم داور در اعلام صحنه پنالتی درست بوده است. هر چند در صحنه دوم با توجه به نبود پوشش تصویری مناسب لحظه وقوع خطای هند کاملا به وضوح دیده نمی شود، تصمیم داور مورد تایید است.
دپارتمان داوری اعلام کرده است در بازی سایپا و سیاه جامگان گلی که توسط تیم سایپا در دقیقه ۴۶ به ثمر رسید، باید به علت خطای «هند» مهاجم تیم سایپا ، داور گل را مردود و به بازیکن خاطی یک اخطار می داد. در نهایت باید گفت تصمیم داور در نتیجه بازی تاثیر مستقیم داشته است .
در این اطلاعیه تاکید شده است: با روندی که به وجود آمده قطعا داوری کشور متضرر خواهد شد. زیرا اگر قرار باشد بازیکنان، کادر فنی، تماشاگران و به تازگی گزارشگران تلویزیونی در مقابل هر تصمیم داور موضع گیری کرده و آن را زیر سوال ببرند، نمی شود از داوران انتظار داشت که در زمین به خوبی به قضاوت بپردازند.
در اطلاعیه دپارتمان داوری با بیان اینکه یکی از نکات مهم در امر قضاوت آرامش است،از همه دست اندرکاران درگیر در مسابقات اعم از بازیکنان، مربیان، مدیران عامل، تماشاگران و اصحاب رسانه درخواست شده در حفظ آرامش فضای داوری کشور اهتمام لازم را به عمل آورند.
«برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی #فراسخن در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.»
ورزشی **۹۱۱۸** ۱۷۰۱
خبرنگار: سید جواد بشیری* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.