انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35607

10 بازدید4 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن ، فخرالدین دانش آشتیانی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: آموزش و پرورش در این زمینه بررسی های زیادی انجام داده است و چون از میزان تخلفات در این صندوق، اعداد و ارقام قابل اطمینانی نداریم نمی توان آن را اعلام کرد .وی با بیان […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن ، فخرالدین دانش آشتیانی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: آموزش و پرورش در این زمینه بررسی های زیادی انجام داده است و چون از میزان تخلفات در این صندوق، اعداد و ارقام قابل اطمینانی نداریم نمی توان آن را اعلام کرد .
وی با بیان اینکه بررسی ها در این زمینه ادامه دارد و تغییراتی از جمله تغییر مدیرعامل در هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان را انجام داده ایم ، ادامه داد: گزارش های بدست آمده مورد بررسی قرار گرفته است و در صورت اطلاع دقیق از موضوعات این صندوق، آن را اعلام می کنیم.
وزیر آموزش و پرورش در خصوص ایمن سازی کلاس های درس نیز اظهارداشت: این وزارتخانه با بسیاری از مدارس نا ایمن و فرسوده رو به روست و ۶۸ هزار کلاس درس نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است.
دانش آشتیانی گفت: برای نوسازی مدارس نا ایمن و فرسوده نیازمند ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم که این اعتبار تاکنون تأمین نشده است و امیدواریم بتوانیم در سال ۹۶ از تعداد مدارس ناایمن و فرسوده کم کنیم.
وی تأکید کرد: قرار است سازمان نوسازی مدارس فهرستی از وضع همه مدارس کشور تهیه کند تا نسبت به استاندارد سازی سامانه های گرمایشی آنها اقدام شود و بخاری های کلاس ها از جلوی درب کلاس نیز جابه جا شود.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: از ابتدای شروع به کار خود ، موضوع نوسازی و ایمن سازی مدارس را به مدیران تأکید کرده ام و چند نامه نیز در این باره به مدیران آموزش و پرورش فرستاده شده است.
دانش آشتیانی درباره تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا نیز گفت: تعطیلی طولانی مدت مدارس به علت آلودگی هوا نیازمند انعطاف پذیری در برنامه های درسی است.
وی افزود: با تصویب یک لایحه در دولت مقرر شد زمان آغاز و پایان سال تحصیلی را مشخص کرده و یک انعطاف پذیری در این زمینه داشته باشیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در صورت تغییر زمان شروع و پایان سال تحصیلی این طرح در همه استان ها یکسان اجرا نخواهد شد و لازم است با توجه به شرایط هر استان در این زمینه برنامه ریزی خاصی شود.
دانش آشتیانی ادامه داد:دولت لایحه تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا را به مجلس فرستاده است و امیدواریم در صورت تصویب مجلس بتوانیم در زمینه تغییر زمان شروع و پایان سال تحصیلی مدارس تصمیم گیری کنیم.
سیام*۱۰۵۳*۱۴۴۹*خبرنگار: حمید شریفی کیا* انتشار: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.