انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35614

10 بازدید5 views

به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی #فراسخن از گاردین، این ماهواره که در ابتدا GOES-R نام داشت در ماه نوامبر ۲۰۱۶ میلادی به فضا پرتاب شد و یکی از چهار ماهواره پیشرفته هواشناسی است که برای توسعه فعالیت‌های پیشگیرانه و امدادرسانی در بحران‌های طبیعی قرار است در مدار زمین قرار گیرند.به محض این که […]

به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی #فراسخن از گاردین، این ماهواره که در ابتدا GOES-R نام داشت در ماه نوامبر ۲۰۱۶ میلادی به فضا پرتاب شد و یکی از چهار ماهواره پیشرفته هواشناسی است که برای توسعه فعالیت‌های پیشگیرانه و امدادرسانی در بحران‌های طبیعی قرار است در مدار زمین قرار گیرند.
به محض این که ماهواره GOES-16 عملیات خود را آغاز کند، اطلاعات موردنیاز ناوگانی از ماهواره‌های قبلی شامل کاوشگرهای GOES East و GOES West، ماهواره Jason-3 و فضاپیمای DSCOVER ناسا را تامین خواهد کرد.
بر اساس اعلام ناسا، قابلیت‌های پیشرفته ای که ماهواره‌های جدید GOES شامل GOES-16، GOES-S، GOES-T و GOES-U در زمینه پیش‌بینی وضعیت آب و هوا در اختیار می‌گذارند، در مقایسه با ماهواره‌های قبلی مانند قابلیت‌هایی است که تلویزیون‌های HDTV کنونی در برابر تلویزیون‌های سیاه وسفید قدیمی ارائه می‌کنند.
ماهواره GOES-16 علاوه بر ردگیری و پیش‌بینی وقوع رعد و برق، گردباد و طوفان‌، مسئولیت‌های دیگری را نیز بر عهده دارد که شامل نظارت بر آب و هوای مضر فضایی، نظارت بر کیفیت هوا و فوران‌های آتشفشانی و ردگیری پیشرفت آتش‌سوزی در جنگل‌ها است. همچنین قرار است این ماهواره در تامین اطلاعات لازم برای ارسال کمک‌های بشردوستانه در زمان وقوع بلایای طبیعی نیز مشارکت کند.
علمی (۶)**۹۲۵۹**۱۴۴۰
مترجم: سپیده علی کاشانی** انتشاردهنده:‌معصومه گلشن

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.