انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35619

10 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: «محمد امین رضازاده» مدیرکل سیاسی و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب با اشاره به ابلاغ و اجرایی شدن قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی گفت: مطابق بند ۲ ماده ۱ قانون مذکور فعالیت در قالب جبهه ها […]

به گزارش #فراسخن، پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: «محمد امین رضازاده» مدیرکل سیاسی و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب با اشاره به ابلاغ و اجرایی شدن قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی گفت: مطابق بند ۲ ماده ۱ قانون مذکور فعالیت در قالب جبهه ها مستلزم ائتلاف تعدادی از احزاب دارای پروانه فعالیت و با زمینه فعالیت مشخص است که با اطلاع و اعلام رسمی به کمیسیون ماده ۱۰ شکل می گیرند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: با عنایت به ضرورت مراعات الزامات برآمده از قانون و در راستای شفافیت و پاسخگویی در فعالیت های حزبی مقتضی است؛‌ متقاضیان فعالیت در قالب جبهه ها فهرست احزاب عضو جبهه متبوع را به صورت مکتوب به دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ اطلاع دهند. بدیهی است فهرست مذکور می بایست شامل عنوان و موضوع فعالیت جبهه و اسامی احزاب، دبیران کل و مسئول پیگیری جبهه مربوطه باشد.
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب گفت: برابر ماده ۲۲ قانون فوق الذکر، احزاب دارای مجوز فعالیت موظفند ظرف یک سال از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون احزاب وضعیت خود را با شرایط مندرج در قانون مذکور تطبیق دهند و گزارش آن را به کمیسیون احزاب ارسال کنند و در صورت تایید اقدامات حزب از سوی کمیسیون، پروانه فعالیت حزب تمدید می شود.
وی افزود: در تبصره ۳ ماده مذکور تصریح گردیده در صورت عدم تطبیق احزاب با شرایط مندرج در این قانون و اعلام نظر کمیسیون، پروانه فعالیت آنها ملغی گردیده و هر گونه فعالیت آنها غیرقانونی می باشد.
رضازاده با تکرار اعلام آمادگی مستمر دبیرخانه کمیسیون ماده ۱۰ قانون فعالیت احزاب برای همکاری لازم با احزاب افزود: از همه احزاب دارای پروانه فعالیت که اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور درج گردیده است، تقاضا می شود اقدامات لازم را برای اجرای مفاد قانون مذکور انجام دهند.
سیام**۳۰۷۰**۱۴۴۹**تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.