انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35628

9 بازدید3 views

به گزارش #فراسخن، جلال محمود زاده روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: برنامه ششم توسعه کشور که ۳۳ ماده بود، توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ۱۴۴ ماده رسید و در آن تمام مسائل از جمله رفع محرومیت از مناطق محروم، اشتغال و توسعه روستایی و شهری پیش بینی شد.به گفته وی […]

به گزارش #فراسخن، جلال محمود زاده روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: برنامه ششم توسعه کشور که ۳۳ ماده بود، توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ۱۴۴ ماده رسید و در آن تمام مسائل از جمله رفع محرومیت از مناطق محروم، اشتغال و توسعه روستایی و شهری پیش بینی شد.
به گفته وی ارتقای توانمندی جمهوری اسلامی در پیشرفت دانش و علوم، آموزش های مهارتی در حین تحصیل دانشجویان، توزیع مالیات به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها، الزام صندوق توسعه ملی برای افرایش سه برابری بنیه مالی از محل درآمدهای نفتی و گازی و تابع شدن مناطق آزاد به عنوان زیرمجموعه وزارت امور اقتصاد و دارایی نیز از دیگر مواد برنامه ششم توسعه است.
وی همچنین افزود: دولت موظف شد تا هر سال پنج هزار روستا را به کمک نیروهای بومی و تسهیلات بانکی سامان دهی کند تا مهاجرت روستائیان به شهرها کاهش یابد و بر این اساس و با این هدف یکصد هزار نفر در روستاهای کشور برای کارآفرینی و هدایت سرمایه گذاران آموزش می بینند.
محمودزاده بیان کرد: توسعه گردشگری روستایی و ایمن سازی راه های روستایی از دیگر مواردی است که مجلس، دولت را موظف کرده است تا برای تحقق این موضوع ۳۰۰ روستای هدف گردشگری را شناسایی کند.
وی همچنین با بیان اینکه شفاف سازی یکی از محورهای اصلی برنامه های مجلس است، گفت: حقوق های غیر متعارف در دولت های قبل بیشتر از حال حاضر بوده و اقداماتی انجام شده تا مقدار حقوق و پاداش مسئولان در برنامه ششم در معرض دید مردم قرار گیرد و شفاف سازی لازم انجام شود.
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت اگر خرید تضمینی محصولات کشاورزی را در موعد مقرر انجام ندهد، باید سود روزشمار دیرکرد خرید را به کشاورزان پرداخت کند.
محمودزاده با بیان اینکه تنها بانک کشاورزی به تعهدات خود در قبال کشاورزان عمل کرده است، گفت: تشکیل صندوق حمایت از توسعه کشاورزی و افزایش اعتبارهای بانک کشاورزی از دیگر پیش بینی های انجام شده در برنامه ششم است.
۳۰۹۳/۳۰۷۲/۱۷۷۲ ** خبرنگار: پیمان پاکزاد ** انتشار دهنده: مجید ملازاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.ir



تماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.