انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35630

10 بازدید6 views

به گزارش #فراسخن مجید خرازیان مقدم روز چهارشنبه در حاشیه نخستین سمینار تخصصی ملی حیات وحش و تنوع زیستی زاگرس مرکزی در جمع خبرنگاران افزود: یکی از اقدامات بسیار مهم در سازمان حفاظت محیط زیست تکثیر و پرورش گونه های نادر با هدف احیای جمعیت و معرفی مجدد گونه به زیستگاه است. وی اظهار کرد: […]

به گزارش #فراسخن مجید خرازیان مقدم روز چهارشنبه در حاشیه نخستین سمینار تخصصی ملی حیات وحش و تنوع زیستی زاگرس مرکزی در جمع خبرنگاران افزود: یکی از اقدامات بسیار مهم در سازمان حفاظت محیط زیست تکثیر و پرورش گونه های نادر با هدف احیای جمعیت و معرفی مجدد گونه به زیستگاه است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر برنامه عمل گوزن زرد در کشور درحال اجرا و زیستگاه های مستعد پرورش این گونه در حال شناسایی است.
خرازیان مقدم افزود: این گونه در چند سال آینده در مراکز تکثیر و پرورش به تعداد مورد نظر افزایش می یابد و در مناطق مستعد رها خواهد شد.
وی گفت: برای تکثیر و پرورش هوبره دستورالعمل صادر شده و هر فردی قادر به تامین اهداف سازمان حفاظت از محیط زیست باشد، مورد پذیرش است.
مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست افزود: لایحه حیوان آزاری نیز در کمیسیون امور اجتماعی دولت به زودی تصویب و لایحه آن به مجلس ارائه می شود.
به گفته وی خیلی از موارد حیوان آزاری در این لایحه جرم محسوب شده و در صورت تصویب پیگیرد قانونی خواهد داشت.
خرازیان مقدم با بیان اینکه بسیاری از باغ وحش های کشور با استانداردهای روز دنیا فاصله دارند، گفت: این مکان ها فرصتی برای جامعه امروزی در راستای بازدید و آشنایی با حیات وحش هستند اما شرایط نگهداری باید درست و اصولی باشد.
مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست افزود: برای حفظ و حراست از حیات وحش، باغ وحش های غیراستاندارد، بدون مجوز و متخلف در سطح کشور باید تعطیل شوند.
۷۲۷۴/۳۰۲۲
خبرنگار: مریم نریمانی ** انتشاردهنده: احسان کردی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.