انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35658

10 بازدید4 views

به گزارش #فراسخن، شمار قربانیان فاجعه سقوط بهمن در ایتالیا پس از گذشت یک هفته ، به ۲۴ تن (۱۳ مرد و ۱۱ زن) رسید که از این تعداد ۱۲ تن باید هنوز شناسایی شوند، این درحالی که شمار مفقود شدگان به ۵ نفر کاهش یافته است. ‘تیتی پوستیلیونه’ مدیر اداره اوضاع اضطراری سازمان مقابله […]

به گزارش #فراسخن، شمار قربانیان فاجعه سقوط بهمن در ایتالیا پس از گذشت یک هفته ، به ۲۴ تن (۱۳ مرد و ۱۱ زن) رسید که از این تعداد ۱۲ تن باید هنوز شناسایی شوند، این درحالی که شمار مفقود شدگان به ۵ نفر کاهش یافته است.
‘تیتی پوستیلیونه’ مدیر اداره اوضاع اضطراری سازمان مقابله با بلایای طبیعی ایتالیا در یک کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که عملیات امدادرسانی تا زمان پیدا شدن تمام قربانیان این فاجعه بی وقفه ادامه خواهد داشت.
پس از گذشت یک هفته از فاجعه هتل ریگوپیانو که پس از سقوط بهمن کاملا در برف و یخبندان دفن شده بود، امیدها نیز برای پیدا کردن مفقود شدگان به تدریج از بین رفته و اکنون فقط پیکر قربانیان کشف می شود.
حدود ۲۰۰ امدادگر همچنان بطور شبانه روزی و بی وقفه در حال کار برای پیدا کردن سایر مفقود شدگان هستند. امدادگران در داخل هتل مذکور تنها مخلوطی از برف، یخ ، تنه درختان، گل و سیمان پیدا کردند و تاکنون اثری از ۵ مفقود دیگر نیست.
‘پائولو جنتیلونی’ نخست وزیر ایتالیا درمجلس سنا اظهار داشت : تمام تلاش ممکن برای پیدا کردن مفقود شدگان این فاجعه شده است و ما به امدادگران خود برای تلاشی که کردند، افتخار می کنیم که با وجود خطرات موجود و وضعیت بد جوی فعالیت امدادرسانی خود را بی وقفه ادامه دادند.
در لحظه سقوط بهمن چهارشنبه گذشته مجموعا ۴۰ نفر در این هتل حضور داشتند که شامل ۲۸ مهمان (۴ کودک) و ۱۲ پرسنل هتل می شد. در حالی که دو نفر از پرسنل این هتل در لحظه ریزش بهمن، خارج از ساختمان بودند روز پنجشنبه توسط ماموران آتش نشانی نجات یافتند و همچنین بین روزهای جمعه و شنبه نیز ۹ نفر دیگر شامل ۴ کودک نجات پیدا کردند.
در پی وقوع چهار زمین لرزه پرقدرت در منطقه ‘اکوئیلا’ در مرکز ایتالیا که بامداد چهارشنبه گذشته به وقوع پیوست، یک بهمن عظیم هتل چهار ستاره این منطقه را در بر گرفت و آن را کاملا در برف دفن کرد. این بهمن در سر راه خود تنه درختان را نیز شکسته و به داخل هتل مذکور وارد کرد.
امداد رسانان با توجه به اینکه جاده ها به علت بارش شدید برف مسدود بوده و امکان رسیدن وسایل و خودروهای امدادرسانی نبود در ابتدا با استفاده از سگ و با دستان خالی به حفاری برف پرداخته و مجموعا تا به امروز ۱۱ نفر را نجات دادند.
اروپام**۴۶۱ **۱۹۰۸
انتشار دهنده : افشار دارابی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.