انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35660

10 بازدید6 views

به گزارش #فراسخن، علی اصغر خاجی که شامگاه چهارشنبه (به وقت محلی) در مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پکن سخن می گفت، اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی به دروغ و به بهانه های واهی تولید سلاح هسته ای، می خواستند مانع پیشرفت کشور در این زمینه شوند که خوشبختانه توافق […]

به گزارش #فراسخن، علی اصغر خاجی که شامگاه چهارشنبه (به وقت محلی) در مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پکن سخن می گفت، اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی به دروغ و به بهانه های واهی تولید سلاح هسته ای، می خواستند مانع پیشرفت کشور در این زمینه شوند که خوشبختانه توافق برجام چنین بهانه‌هایی را از آنان گرفت.
وی با اشاره به دوران تحریم های ظالمانه علیه ایران یادآور شد: ملت ایران مفتخر است دوره تحریم های ظالمانه را به فرصتی برای ایجاد تحول در اقتصاد خود تبدیل کرد و وابستگی به درآمد نفت را در حد قابل قبولی کاهش دهد.
«خاجی» با تشریح روند پیروزی انقلاب اسلامی و اینکه مردم انقلابی ایران سی و هشت سال پرفراز و نشیب را سپری کرده اند، گفت: آنان با اتکال به خداوند و اتکاء به استعداد و توان خود، نظام مستحکمی را شکل دادند که امروز با افتخار و سربلندی، در جامعه جهانی به عنوان ملتی مستقل و در مسیر پیشرفت مورد توجه و احترام قرار دارد.
سفیر ایران در چین همچنین به گسترش افراط گرایی و تروریسم در منطقه اشاره کرد و گفت: امروز در منطقه ناآرام غرب آسیا در حالیکه این پدیده در سایه رفتار دوگانه برخی قدرتها و دولت های منطقه آسایش را از مردم سلب کرده و آشوب، قتل و غارت بر مناطق وسیعی مستولی شده، ایران مفتخر است با حکومتی متکی بر رای مردم و مبتنی بر ارزشهای اسلامی، کشور آرام منطقه باشد و دوست دارد این آرامش نیز به همه کشورها گسترش یابد.
وی در ادامه سخنان خود به روابط دو کشور ایران و چین اشاره کرد و گفت که دو طرف در دوران معاصر تجارب مشترک و مشابهی را پشت سر گذاشته اند.
«خاجی» ادامه داد: هم ایران و هم چین انقلاب های بزرگی را محقق ساخته و علاوه بر مقابله با سلطه بیگانه، برای توسعه و پیشرفت خود تلاش وافری داشته اند؛ به همین خاطر ملت های ایران و چین می توانند درک بهتری از یکدیگر داشته باشند.
سفیر کشورمان به رویدادهای مهم سال ۲۰۱۶ اشاره کرد و اینکه این سال برای ایران سالی همراه با خاطره و دستاوردهای قابل توجه بوده است.
اجرای برجام، سفر «شی جین پینگ» رئیس جمهوری چین به تهران، امضای تفاهمنامه مشارکت جامع راهبری میان ایران و چین و آغاز مرحله جدیدی از همکاریهای دوجانبه و استقبال ایران از طرح جاده ابریشم چین از جمله رویدادهای مهم این سال برای کشورمان بود که وی به آن اشاره کرد.
سفیر کشورمان یادآور شد که در سال گذشته میلادی رفت و آمد هیات ها از کشورهای مختلف به ایران به شدت افزایش یافت و به دلیل نقش و مشارکت همه جانبه ایران برای مقابله با بحران های منطقه ای باعث شد تا دنیا به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در بحران ها اعتراف کند.
همچنین در ادامه این مراسم «محمدرسول الماسیه» رایزن فرهنگی ایران در چین نیز در سخنان کوتاهی با خیر مقدم به میهمانان و همچنین «یانگ فا مینگ» رئیس جدید انجمن اسلامی چین، ابراز امیداری کرد که در دوران مسئولیت وی روابط دو کشور در عرصه های مختلف بویژه بازیابی اشتراکات فرهنگی تداوم یابد و مسلمانان چین بتوانند یکی از پل های ارتباطی ایران و چین باشند.
وی در تشریح شکل گیری انقلاب اسلامی به روز ۱۲ بهمن اشاره کرد که برای ملت ایران روزی پرشکوه و پرخاطره محسوب می شود.
الماسیه یادآور شد که امام خمینی (ره) در این مقطع حساس با اتخاذ تصمیمی مهم و سرنوشت ساز، به تبعید ۱۵ ساله خود خاتمه دادند و به ایران بازگشتند که لحظه لحظه آن روز تاریخی در حافظه مردم ثبت و ضبط شده است.
«یانگ فا مینگ» نیز که به تازگی ریاست انجمن اسلامی چین را بر عهده گرفته است، در سخنان خود فرا رسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به مردم و دولت ایران تبریک گفت.
وی گفت: امام خمینی (ره) با رهبری و درایت خود، مردم ایران را برای تحقق صلح و سرافرازی کشور به پیش سوق دادند که نتیجه آن آزادی و صلح برای آنان بود.
«یانگ» همچنین با بیان اینکه در سال های اخیر، مبادلات فرهنگی – اسلامی میان چین و ایران بسیار گسترده شده و نتایج قابل توجهی نیز داشته است، ابراز امیدواری کرد که این تبادلات و همکاریها همچنان تداوم داشته و عمیق تر شود.
نمایش تصاویر حماسی از دوران شکوهمند انقلاب اسلامی و اجرای سرود توسط دانش آموزش مدرسه امام خمینی(ره) پکن از بخش های ویژه این مراسم بود.
همچنین پروفسور «لی پی لون» از اساتید دانشگاه قومیت چین نیز به مناسبت سی و هشتمین پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سروده ای را به زبان چینی برای حاضران قرائت کرد.
آساق**۱۵۹۷*انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.