انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35662

8 بازدید7 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن ، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره حکم جلب فرزندش و برخی اتهامات وارده ، افزود: دادگاه به پرونده ٢ نفر رسیدگی می کند اما چون مادر یکی از این افراد از مسولان است ، این موضوع قاعدتا نباید در رسانه ها طرح […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن ، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره حکم جلب فرزندش و برخی اتهامات وارده ، افزود: دادگاه به پرونده ٢ نفر رسیدگی می کند اما چون مادر یکی از این افراد از مسولان است ، این موضوع قاعدتا نباید در رسانه ها طرح شود تا فرایند قضایی را تحت تاثیر قرار ندهد؛ ولی این موضوع توسط یک رسانه خاص عامدا و از طریق یکی از طرفین دعوا مطرح و رسانه ای می شود تا از الان بهره برداری کنند.
وی ادامه داد: این پرونده کاملا شخصی بوده و در حال رسیدگی است و ما هر چه که نتیجه این پرونده در محاکم باشد تابع قانون هستیم .
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهارداشت: به دلیل اینکه در این موضوع یکی از طرفین دعوا نسبتی با مسولان دارد و ممکن است برخی بخواهند از این پرونده سوءاستفاده و بهره برداری کنند، که این اقدامات نه قانونی، نه اخلاق و نه شرعی است اما ما تابع رسیدگی قانونی هستیم.
ابتکار گفت: فکر می کنم برخی از نقطه نطراتی که در این باره مطرح شده به دلیل عدم آگاهی کافی بوده و من در این خصوص با معاون اول قوه قضاییه آقای محسنی اژه ای صحبت کردم.
وی افزود: این موضوع به دلیل ابعادی که پیدا کرده بود و به یک سری تهدیدات منتهی شد توسط بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری گزارشی تهیه شده و یک گزارش هم توسط وزارت اطلاعات تهیه شده و همه مسئولان ذیربط در جریان هستند ولی به هر حال پرونده ای بود که از اول تهدیداتی در آن مطرح بود.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در این پرونده به دلیل اینکه مادر یکی از شرکاء جزء مسئولان بود و ممکن است تبدیل به ماجرای دیگری شود که متاسفانه هم شد ولی امیدوارم همه قانون را رعایت کنند و فرایند قضایی و احکام دادگاه را که مورد احترام ما است قبول کنند و امیدوارم پرونده تحت تاثیر فضاسازی های رسانه ای قرار نگیرد.
ابتکار گفت: ما هم علاقه مند نیستیم به این حاشیه سازی ها کشیده شویم چون کار و مسئولیت ما بسیار سنگین است و باید این حرمت را قائل باشیم که افراد خانواده هایشان چون ممکن است مسئولیت داشته باشند در چهارچوب قانون و مقررات به آن رسیدگی شود.
وی در خصوص احتمال انتشار آلایندگی زیست محیطی حادثه پلاسکو گفت: هر آتش سوزی آسیب زیست محیطی هم به وجود می آورد که برای این منظور اقداماتی انجام شده ودستورالعمل های آن به شهرداری اعلام شده است.
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه مسأله اصلی مدیریت نخاله هاست که می تواند آلاینده باشد، افزود: نخاله های نیمه ساخته اگر به درستی مدیریت شوند مشکلی به وجود نخواهند آورد.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: موضوع بعدی کسانی هستند که در این حادثه کار می کنند از جمله آتش نشانان که باید از نظر بحث سلامتی و مواجهه با آلودگی مراقب باشند.
ابتکار درخصوص آلایندگی حادثه پلاسکو گفت: این آلایندگی به این حد نیست که در کل شهر انتشار یابد، نخاله ها جمع شده است.
سیام*۱۰۵۳*۱۴۴۹*خبرنگار: حمید شریفی کیا* انتشار: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.