انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35687

16 بازدید11 views

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش فصلی خانه احزاب در جمع خبرنگاران با تسلیت جان باختن شماری از جان فشانان آتش نشانی و مردم در حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو در مرکز تهران گفت: مجموعه ای از تصمیمات دولت ابلاغ کرد و مباحثی مربوط به آتش نشانان و تجهیزاتشان در جلسه روز گذشته […]

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش فصلی خانه احزاب در جمع خبرنگاران با تسلیت جان باختن شماری از جان فشانان آتش نشانی و مردم در حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو در مرکز تهران گفت: مجموعه ای از تصمیمات دولت ابلاغ کرد و مباحثی مربوط به آتش نشانان و تجهیزاتشان در جلسه روز گذشته – چهارشنبه – در وزارت کشور بررسی شد.
وی اضافه کرد: این جلسه برای این بود که طبق توصیه رییس جمهوری، ساختمان هایی را که پر خطر و در معرض خطر هستند را شناسایی کنیم و برای آنها تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.
رحمانی فضلی گفت: یکی از محورهای این جلسه تقویت سازمان آتش نشانی و تجهیزات و امکانات آنها بوده است. با توجه به اینکه آتش نشانی زیر مجموعه شهرداری است، قرار شد تا بررسی های لازم در شهرداری انجام شود و پیشنهادات ارائه شود.
وی در باره علت حادثه هم گفت: اولین مساله ای که به آن رسیدیم اتصال برق بود.
ساختمان تجاری پلاسکو در محدوده خیابان جمهوری تهران حدود ساعت هشت صبح سی ام دی ماه دچار حریق شد که پس از سه ساعت و نیم تلاش آتش نشانان برای مهار آتش، ۱۵ طبقه ساختمان به طور کامل فرو ریخت.
در مجموع یک هزار و ٢٠٠ واحد در مجتمع تجاری پلاسکو وجود داشت که بر اساس آمارها ۵۶۰ واحد، فعال بود. گفته می شود ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت به این واحدها وارد شده است و سه هزار کارگر نیز بیکار شدند.
بخش زیادی از کسبه این ساختمان در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن بودند که ۹۹ درصد آنان از این واحدها به عنوان «مرکز پخش» استفاده می کردند. همچنین ۱۸۰ واحد در این ساختمان تولیدکننده و فروشنده دیگر اقلام بودند.
در این ساختمان که سال ۱۳۴۱ احداث شده بود، ۴۰۰ واحد پیراهن دوز، ۶ واحد کشباف، هشت واحد صنف خیاطان و ۲۰ واحد تولیدی کفش فعال بودند.
سیام ۶۰۸۴/ ۱۰۵۸َ**۱۵۴۵

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.