انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35691

8 بازدید6 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، مصطفی کواکبیان ظهر پنجشنبه در همایش فصلی خانه احزاب در وزارت کشور افزود: تفکر تحزب از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته است اما با گذشت حدود ۳۷ سال از انقلاب هنوز احزاب جایگاه مطلوبی در کشور ندارند.وی ادامه داد: ما در مجلس هستیم ولی مجلس محدودیت هایی دارد و دست […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، مصطفی کواکبیان ظهر پنجشنبه در همایش فصلی خانه احزاب در وزارت کشور افزود: تفکر تحزب از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته است اما با گذشت حدود ۳۷ سال از انقلاب هنوز احزاب جایگاه مطلوبی در کشور ندارند.
وی ادامه داد: ما در مجلس هستیم ولی مجلس محدودیت هایی دارد و دست ما بسته است که بخواهیم طرح بدهیم چراکه بار مالی دارد؛ از این رو درخواست داریم دولت لایحه ای در این باره ارائه دهد.
کواکبیان اضافه کرد: اگر قرار است لایحه ای از جانب دولت در این زمینه ارائه شود، لازم است به احزاب نگاه جدی شود؛ در برنامه ششم توسعه حتی یک سطر به عنوان توسعه سیاسی نوشته نشده است البته ما بندی را اضافه کردیم که به جایگاه احزاب و اختصاص یارانه مربوط می شود که امیدواریم شورای نگهبان نیز آن را تصویب کند.
دبیرکل حزب مردم سالاری با بیان اینکه باید یک قانون جامع برای احزاب تدوین تا ایرادهای موجود برطرف شود، افزود: بر اساس ماده ۱۰ احزاب، دو نفر از خانه احزاب می توانند بر عملکرد رئیس قوه قضائیه یا رئیس دولت نظارت کنند تا مشخص شود در جریان انجام اقتصاد مقاومتی چه اقداماتی انجام داده اند و در ستاد اقتصاد مقاومتی چه می کنند.
کواکبیان همچنین گفت: تا زمانی که انتخابات حزبی نشود، احزاب فقط در حد خانه احزاب می مانند؛ بنابراین انتخابات باید به سوی حزبی شدن پیش رود.
آیت الله محمد اشرفی اصفهانی مشاور نهاد ریاست جمهوری نیز در این همایش در مورد شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی هرگز جایگزینی ندارد، وی در پست های ریاست جمهوری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و هر مسئولیتی که برعهده داشت، به بهترین وجه وظایف خود را انجام می داد.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی یک شخصیت معمولی متعارف نبود بلکه یکی از بنیانگذاران این نهضت مقدس و از یاران باوفا و امین امام امت بود.
دبیرکل حزب ندای ایرانیان نیز در این همایش گفت: احزاب نقش نظارتی بر توسعه سیاسی کشور دارند اگر ما در جمهوری اسلامی به دنبال توسعه و رفاه هستیم، شاه کلید آن استفاده از تجربه بشری است که همان نخبگانی هستند که در احزاب تجمیع شده اند؛ اگر امروز کشور راه را برای توسعه احزاب باز کند، می تواند راه توسعه را طی کند.
مجید فراهانی افزود: آیت الله هاشمی نقش بارز و برجسته ای در احزاب دارا و از معدود روحانیون مبارز کشور بود که به اندیشه توسعه به عنوان یکی از معدود افکاری که مردم می شناختند، معتقد بود؛ وی در همه حال به توسعه کشور فکر می کرد و باید این راه ادامه یابد.
سیام ۱۰۵۸*۶۰۸۴ ** ۱۸۳۴
خبرنگاران: امیر خان زاده و محمد افضلی** انتشاردهنده: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.