انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35701

9 بازدید5 views

به گزارش روز پنجشنبه #فراسخن ، روز جمعه (فردا هشتم بهمن) با تقویت سامانه، بارش با شدت بیشتر و در گستره وسیع تری، غرب، جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس، مرکز و شمال شرق کشور رخ می دهد.در این مدت پدیده رعد و برق و تگرگ در […]

به گزارش روز پنجشنبه #فراسخن ، روز جمعه (فردا هشتم بهمن) با تقویت سامانه، بارش با شدت بیشتر و در گستره وسیع تری، غرب، جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس، مرکز و شمال شرق کشور رخ می دهد.
در این مدت پدیده رعد و برق و تگرگ در استان های واقع در زاگرس جنوبی و مرکزی و وزش باد شدید دور از انتظار نیست و روز شنبه با فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، بارش در این نواحی شدت بیشتری دارد و درجنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز ادامه خواهد داشت.
این سامانه از اواخر وقت روز شنبه و طی روز یکشنبه آینده در شمال شرق و دامنه های البرز شرقی فعال است و با نفوذ زبانه پرفشار به سواحل شمالی کشور بارش در استان های ساحلی دریای خزر تقویت می شود و در شمال غرب و غرب کشور شاهد کاهش دما بین ۴ تا ۶ درجه خواهیم بود.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور روز پنجشنبه (امروز) شاهد بارش برف و باران در استان های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، قزوین، البرز و تهران و بارش باران در استان مرکزی و رعد و برق و وزش باد شدید در استان های ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.
روز جمعه (فردا) بارش برف و باران در استان های کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کردستان، همدان، مرکزی، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.
همچنین با تداوم فعالیت این سامانه بارش باران در استان های گیلان، مازندران، گلستان، لرستان، ایلام، شمال و شرق خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد و بارش برف و باران و احتمال وقوع رعد و برق، تگرگ و وزش باد شدید در این مناطق دور از انتظار نیست.
با ادامه بارش برف و باران در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران دمای هوا در این مناطق بین ۴ تا ۶ درجه کاهش و روز یکشنبه آینده با توجه به بارش برف و باران در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی دمای هوا در این استان ها بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور بارش برف در مناطق یاد شده موجب لغزندگی جاده خواهد شد و در استان های واقع در جنوب غرب کشور رگبار باران سبب آبگرفتگی معابر، مسیلها و رودخانه ها می شود.
این سازمان در اطلاعیه ای به هموطنان توصیه کرده است که برای جلوگیری از اختلال در حمل و نقل و خسارات احتمالی تمهیدات لازم در این خصوص بکار گرفته شود و برای پیگیری روند تغییرات این سامانه بارشی، به اطلاعیه های بعدی پیش بینی سازمان هواشناسی کشور و یا پایگاه اینترنتی آن مراجعه کنند.
اقتصام**۱۱۰۸**۱۷۷۶
دریافت کننده:ایرج منصوری ** انتشاردهنده: لیلاخطیب زاده
آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی #فراسخن در تلگرام:
IRNAeco@
https://telegram.me/irnaeco

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.