انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35712

10 بازدید6 views

کوروتچنکو سردبیر ماهنامه روسی دفاع ملی امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مقام های دولت آمریکا برای هر گونه تصمیم گیری در مورد برجام، مواضع و قاطع دولت ایران را مورد توجه قرار می دهند.عضو شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه با اشاره به اظهارات مقام های ایرانی […]

کوروتچنکو سردبیر ماهنامه روسی دفاع ملی امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مقام های دولت آمریکا برای هر گونه تصمیم گیری در مورد برجام، مواضع و قاطع دولت ایران را مورد توجه قرار می دهند.
عضو شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه با اشاره به اظهارات مقام های ایرانی در باره برجام گفت: تهران آشکارا و روشن تدابیر خود را در قبال کارشکنی احتمالی واشنگتن در برابر توافق بین المللی هسته ای بیان کرده است و آمریکا هم می داند که اقدام ضدبرجامی چه پیامدهایی برای این کشور خواهد داشت.
کوروتچنکو که از کارشناسان سیاسی، نظامی و امنیتی برجسته روسیه است، تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام برای این کشور زیان بار خواهد بود و ترامپ هم از این واقعیت آگاهی دارد به ویژه اینکه چنین اقدامی شانتاژ و فشار سیاسی تلقی خواهد شد.
کارشناس روس خاطرنشان کرد: اقدام ضدبرجامی برای دولت آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد و موجب انزوای بین المللی واشنگتن خواهد شد و قطعا ترامپ در شرایط سخت کنونی برای کاخ سفید به چنین اقدامی متوسل نمی شود.
کوروتچنکو گفت: اظهارات مقام های آمریکایی علیه برجام فقط در مرحله حرف باقی می ماند و بسیار بعید است، وعده های انتخاباتی ترامپ در مورد این توافق بین المللی تحقق یابد.
عضو شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه همچنین با اشاره به آغاز همکاری های گسترده کشورهای اروپایی با ایران در دوره پسابرجام، اظهار کرد: اتحادیه اروپا همراه روسیه و چین به شدت مخالف لغو برجام است و خروج احتمالی آمریکا از این توافق، موجب بروز اختلاف های شدید میان واشنگتن با بروکسل، مسکو و واشنگتن خواهد شد.
وی همچنین با بیان اینکه ایران به تعهدهای برجامی عمل کرده است، گفت: اجرای توافق به نفع تهران بوده و خواهد بود. بسیاری از تحریم ها لغو شده و همکاری بین المللی ایران بسیار افزایش یافته که دستاوردهای آن عقد میلیاردها دلار قرار داد با کشورهای مختلف از جمله اروپایی، خرید هواپیما از ایرباس و همچنین برنامه مشابه با شرکت آمریکایی بوئینگ است.
سردبیر ماهنامه روسی دفاع ملی ادامه داد: برجام ثمرات مهمی برای ایران داشته است که مقایسه وضعیت کنونی با دوران پیش از عقد توافق هسته ای، این واقعیت را کاملا نمایان می کند.
مقام روس در پایان گفت که با توجه به حمایت همه اعضای گروه ۱+۵ به ویژه روسیه از برجام تاکنون، این توافق بین المللی دورنمای روشنی برای اجرا دارد.
اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.