انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35720

10 بازدید6 views

به گزارش #فراسخن، نیروهای امداد و نجات تاکنون(شامگاه پنجشنبه) با انجام ۹۰ درصد عملیات آواربرداری از ساختمان تخریب شده پلاسکو، پیکر ۱۵ آتش نشان شهید و ۴ شهروند(کسبه و یا مالک واحدهای تجاری) را از زیرخرابه های این ساختمان خارج کرده اند. مجتمع تجاری پلاسکو به عنوان یکی از مراکز اصلی و قدیمی شهر تهران […]

به گزارش #فراسخن، نیروهای امداد و نجات تاکنون(شامگاه پنجشنبه) با انجام ۹۰ درصد عملیات آواربرداری از ساختمان تخریب شده پلاسکو، پیکر ۱۵ آتش نشان شهید و ۴ شهروند(کسبه و یا مالک واحدهای تجاری) را از زیرخرابه های این ساختمان خارج کرده اند.
مجتمع تجاری پلاسکو به عنوان یکی از مراکز اصلی و قدیمی شهر تهران در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن، یک هزار و ٢٠٠ واحد تجاری داشته که براساس آمارها ۵۶۰ واحد آن فعال بوده است.
براساس اعلام مقامات رسمی، میزان خسارت ناشی از حادثه ساختمان پلاسکو ۱۵ هزار میلیارد ریال برآورد شده و همچنین سه هزار کارگر شاغل در این مجتمع تجاری نیز بیکار شده اند.
* سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در روز نخست وقوع این حادثه اعلام کرد که براساس بررسی های انجام شده ۲۵ نفر از جمله ۱۶ آتش نشان دراین حادثه مفقود شده اند.
عملیات آواربرداری ساختمان از لحظه وقوع حادثه و تخریب کامل ساختمان(پنجشنبه ۳۰ دی) آغاز شد و همچنان با گذشت هفت روز ادامه دارد.
درهمین ارتباط، یکی از ماموران آتش نشانی شهر تهران که در این حادثه مصدوم و در بیمارستان بستری شده بود، روز جمعه اول بهمن ماه به دلیل شدت جراحات وارده(سوختگی شدید) به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
* عملیات آواربرداری همچنان ادامه یافت و در روز شنبه ۲ بهمن، ماموران امدادی پیکر ۲ آتش نشان شهید را از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو خارج کردند.
* نیروهای آتش نشان و امدادی حاضر در محل، بامداد روز دوشنبه ۴ بهمن ماه نیز پیکر ۴ شهروند (کسبه و یا مالک واحدهای تجاری) را از زیرآوار ساختمان پلاسکو خارج کردند ، پیکرهای خارج شده برای شناسایی و تشخیص هویت به پزشکی قانونی انتقال داده شدند.
*در ادامه عملیات امداد و نجات و جستجو، ماموران روز گذشته(چهارشنبه) پیکر ۸ آتش نشان شهید را از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو خارج کردند.
*ماموران در ادامه عملیات شبانه روزی آواربرداری از ساختمان پلاسکو، امروز(پنجشنبه) نیز پیکر ۴ آتش نشان دیگر را از زیر آوارهای ساختمان خارج کردند.
برهمین اساس، تاکنون پیکر ۱۵ آتش نشان شهید از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو خارج شده است.
با توجه به اعلام اینکه دراین حادثه ۱۶ آتش نشان به شهادت رسیده اند، نیروهای امدادی همچنان درحال تلاش برای یافتن پیکر آخرین آتش نشان شهید این حادثه هستند.
* تاکنون و در طول هشت روز گذشته از وقوع حادثه، ۱۹ هزار تن نخاله و ضایعات با ۱۴۵۰ مرحله بار گیری از طریق کامیون ها از محل حادثه خارج و دپو شده است.
* حسن عباسی مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران نیز درهمین ارتباط به خبرنگار #فراسخن گفت که این حادثه درمجموع ۲۲۲ مصدوم داشته که ۱۶۹ مصدوم با حضور تکنسین های اور‍ژانس در محل مداوا شده و ۵۳ مصدوم نیز به بیمارستان منتقل شدند.
*حدود ۴۳۰ خبرنگار، فیلمبردار و عکاس از زمان وقوع این حادثه تاکنون، اخبار حادثه ساختمان پلاسکو را برای اطلاع مردم، به صورت مستقیم و لحظه ای پوشش داده اند.
* برغم تمامی تلاش های انجام شده، عملیات جستجو در میان آوارهای ساختمان پلاسکو برای یافتن پیکر یک آتش نشان شهید دیگر و همچنین پیکر شهروندانی که احتمال دارد در زیرآوار مانده باشند، همچنان ادامه دارد.
* فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز اعلام کرد که شهروندانی که یکی از بستگان و یا نزدیکانشان در حادثه پلاسکو مفقود شده اند، به پلیس آگاهی پایتخت واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
*مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران نیز امروز(پنجشنبه) اعلام کرد که هزینه تدفین شهروندان قربانی دراین حادثه از سوی شهرداری تامین تامین و پرداخت می شود.
*آیین تشییع و خاکسپاری شهدای حادثه پلاسکو قرار بود صبح امروز در تهران برگزار شود، که این مراسم به درخواست خانواده شهدای آتش نشان به تعویق افتاد.
خبرنگار: معصومه آقاامینی – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/۷۲۴۴// ۱۶۲۵

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.