انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35759

8 بازدید5 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن، ‘علاء الدین بروجردی’ در ملاقات با ‘سردار اویس احمد خان لغاری’ رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی پاکستان اظهار داشت: ضرورت ارتقای روابط میان ایران و پاکستان به بهترین و عالی ترین سطح در همه زمینه ها، موضوعی است که دو ملت و دولت ایران و پاکستان شایسته آن هستند و […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن، ‘علاء الدین بروجردی’ در ملاقات با ‘سردار اویس احمد خان لغاری’ رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی پاکستان اظهار داشت: ضرورت ارتقای روابط میان ایران و پاکستان به بهترین و عالی ترین سطح در همه زمینه ها، موضوعی است که دو ملت و دولت ایران و پاکستان شایسته آن هستند و باید تماس های بیشتری میان مسئولان و مقامات عالی دوطرف صورت گیرد تا این اهداف تحقق یابد.
بروجردی همچنین با تسلیم دعوتنامه رسمی به اویس لغاری برای حضور وی در کنفرانس بین ‌المللی حمایت از فلسطین در تهران، گفت: مسئله فلسطین بدون تردید یکی از مهم ترین مسائل جهان اسلام است و باعث تاسف است که برخی کشورهای مسلمان روابط خود را با رژیم صهیونیستی تقویت می کنند ولی از سوی دیگر با کشورهای مسلمان قطع رابطه می کنند.
وی همچنین گفت: علاقه مندیم خط لوله گاز ایران و پاکستان هرچه سریعتر تکمیل و اجرا شود تا مردم پاکستان از فوائد آن بهره مند شوند.
وی همچنین با اشاره به قرارداد خواهرخواندگی بنادر چابهار و گوادر، گفت: آمادگی داریم تا با پارلمان پاکستان در خصوص موضوع های مربوط به این دو بندر مهم همکاری مشترک داشته باشیم و من به همراه تعدادی از نمایندگان مجلس ایران تصمیم داریم در آینده نزدیک سفری به بندر چابهار و از آنجا نیز سفری به بندر گوادر داشته باشیم و این اقدام نشانه و نماد حسن نیت جمهوری اسلامی ایران به ضرورت همکاری میان این دو بندر مهم در منطقه است.
اویس لغاری نیز در این ملاقات ضمن ابراز علاقه مندی پاکستان و تصمیم جدی آن برای تکمیل خط لوله گاز، بنادر گوادر و چابهار را دو بندر مکمل یکدیگر خواند.
وی همچنین با اشاره به مسائل میان پاکستان و هند گفت: از پیشنهادی که ایران برای میانجی گری بین اسلام آباد و دهلی نو مطرح کرده است استقبال می کنیم ضمن اینکه تاکید داریم تمام کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس نیازمند همگرایی بیشتر و رفع اختلاف نظرها با هدف تقویت وحدت جهان اسلام دارند.
علاء الدین بروجردی روز چهارشنبه با هدف گفتگو در خصوص روابط دوجانبه، همکاری های پارلمانی دو کشور، مذاکره در خصوص مسائل منطقه ای و تسلیم دعوتنامه به مقامات عالی پاکستان برای شرکت در کنفرانس بین المللی فلسطین در تهران وارد اسلام آباد شد.
و طی دو روز گذشته با سردار ایاز صادق رئیس مجلس ملی، رضا ربانی رئیس مجلس سنا، سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر در امور خارجه و سناتور مشاهد حسین رئیس کمیسیون دفاعی مجلس سنای پاکستان دیدار کرده است.
آساق*۲۷۴**۱۷۲۳ – انتشاردهنده:محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.