انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35773

8 بازدید4 views

به گزارش روز جمعه #فراسخن از پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده در سخنانی در یادواره ۱۶۰۰ شهید، ۲۲ سردار و ۵ شهید مدافع حرم شهرستان سبزوار افزود: مساله مهم‌تر از گرامی‌داشت یاد شهدا این است که ما عمل کننده به راه و وصایای شهیدان باشیم که مهم‌ترین آن تجدید میثاق با […]

به گزارش روز جمعه #فراسخن از پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار امیرعلی حاجی‌زاده در سخنانی در یادواره ۱۶۰۰ شهید، ۲۲ سردار و ۵ شهید مدافع حرم شهرستان سبزوار افزود: مساله مهم‌تر از گرامی‌داشت یاد شهدا این است که ما عمل کننده به راه و وصایای شهیدان باشیم که مهم‌ترین آن تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب است که این وفاداری و بیعت نیاز به آگاهی، شناخت راه و عمل به تکلیف دارد که اگر راه را خوب نشناسیم و به این تکالیف عمل نکنیم در واقع از خون شهدا پاسداری نکرده‌ایم.
وی با اشاره به برخی مقاطع در تاریخ ایران اظهار کرد: در دوران حکومت شاه سطان‌ حسین کشور دچار یک ذلت و شکست بود و ما دیدیم حکومت وقت به دست محمود افغان شکست خورد ، زیرا شرایط را به درستی تشخیص نداد و به تکلیف خود عمل نکرد.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه افزود: اما در مقطعی دیگر وقتی ما راه امام خمینی (ره) را در پیش گرفتیم عزت و سربلندی نصیبمان شد و برای همین بود که چند ماه پس از پیروزی انقلاب تمام دنیای غرب و شرق به سرکردگی آمریکا و شوروی و کشورهای مرتجع عرب با تمام توان برای مقابله با این انقلاب به رژیم صدام کمک کردند.
سردار حاجی‌زاده ادامه داد: اگر تاریخ را بررسی کنیم در این جنگ و در همان روزهای اول با توجه به شرایط نابرابر و در صورت الگو قرار دادن روش‌های مادی ما باید تسلیم می‌شدیم، اما این امام (ره) بود که راه دیگری را پیش‌روی ما گذاشت و فرمود چه بر دشمن غلبه پیدا کنیم و چه کشته شویم پیروز خواهیم شد.
وی با بیان اینکه تمام پولی که برای اداره جنگ تحمیلی هشت ساله خرج کردیم به اندازه یک سوم پولی بود که عربستان به رژیم صدام کمک کرد، افزود: کشورهای غربی کمک‌های فراوانی به رژیم بحث در تامین سلاح و مهمات و پشتیبانی اطلاعاتی و جاسوسی به وسیله هواپیماهای آمریکایی کردند و این در حالی بود که ما در تحریم کامل بودیم.
این فرمانده عالی‌رتبه نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود ما در جنگ برای تامین سیم خاردار هم مشکل داشتیم، افسانه نیست بلکه واقعیت است اما امر ولایت بر ایستادگی و مقاومت بود.
سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: حال این دو الگو پیش‌روی ما قرار دارد یکی الگوی شاه سلطان حسینی که تسلیم و ذلت را دیکته می‌کند و دیگری الگوی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که عزت، پیروزی و غلبه بر دشمن را به ما نشان می‌دهد.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با طرح این سوال که آیا ما امروز هم درگیر جنگ هستیم، تصریح کرد: ما در حال حاضر درگیر جنگ‌هایی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی،‌ سایبری و بخش‌های نیمه‌سخت هستیم، شاید امروز درگیر جنگ سخت نباشیم اما جنگ در جبهه‌های دیگر شعله‌ور است.
وی اضافه کرد: امروز در حوزه ناامن‌سازی پول‌های زیادی آل سعود، برخی کشورهای منطقه، رژیم صهیونیستی و آمریکا هزینه می‌ کنند که اگر درست عمل نکنیم شاهد حوادثی نظیر آنچه در ترکیه، سوریه و عراق رخ داد در کشورمان خواهیم بود.
سردار حاجی‌زاده افزود: باید این سؤال را پرسید که چرا الگوی صحیح و درست به سایر بخش‌ها گسترش نمی‌یابد و چرا دشمنی آمریکا جدی گرفته نمی‌شود، چرا برخی فکر می‌کنند ملت ایران توان حل مشکلات خود را ندارد، چرا تصور می‌شود حل مشکل امروز کشور سخت‌تر از دوران دفاع مقدس است.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: ما آن دوران را با سربلندی طی کردیم و در طول هشت سال جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا نشد، در صورتی که تا پیش از انقلاب در هر جنگی قطعه‌ای از سرزمین ایران جدا می‌شد.
سردار حاجی زاده افزود: تنها جنگی که با عزت اداره و به پیروزی ختم شد، همین جنگ تحمیلی هشت ساله است بنابراین آیا این نمی‌تواند یک الگو باشد؟ چرا فکر می‌کنیم با روش‌های غربی می‌توان مشکلات را حل کرد.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: امروز همه اقشار و گروه‌های سیاسی بر این باورند و ما بارها این را شنیده‌ایم که مشکل اقتصاد، اشتغال و بیکاری با تولید حل می‌شود؛ پس چرا با ذوق‌زدگی تمام به استقبال کالاهای خارجی می‌رویم که باعث تحقیر ملت ایران است.
سردار حاجی‌زاده اضافه کرد: ما منکر خرید کالای خارجی نیستیم، آنچه نیاز کشور است باید بخریم اما ذوق‌زدگی و استقبال آنچنانی در مقابل دیدگان غرب معنا ندارد و باید این سؤال را پرسید چرا غرور یک ملت را به این شکل جریحه‌دار می‌کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما به عنوان یک کهنه‌سرباز به این نگاه اعتراض داریم و می‌گوییم باید از اقدام های جوانان و متخصصان در داخل کشور تجلیل شود.
سردار حاجی‌زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای آتش‌نشان در حادثه ساختمان پلاسکو گفت: در این حادثه باوجود همه ناراحتی‌ها و خسارات، مردم صحنه‌های زیبایی را دیدند که همدلی با افراد خسارت دیده و ایثار آتش‌نشانان که برگرفته از همان ایثار زمان جنگ است یکی از مهم‌ترین آنها بود.
وی ضمن اشاره به این که در آینده نزدیک رزمایش بزرگ پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه اجرا می‌شود، گفت: کشور در حوزه پدافند خودکفا شده است.
سردار حاجی زاده افزود: در این رزمایش تقریبا تمام سامانه‌های پدافندی اعم از رادار، فرماندهی و مرکز کنترل و تجهیزات موشکی زمین که متخصصان و نخبگان ایرانی ساخته اند، به نمایش گذاشته می شود.
وی با اشاره به این که ما از این دست اقدام ها بسیار زیاد داریم و اگر قرار است روزی را برای شکرگزاری اختصاص دهیم باید همین خودکفایی را در حوزه پدافند انتخاب کنیم، افزود: اقدام ها در حوزه پدافندی صدها برابر سخت‌تر از حوزه موشک‌های زمین به زمین و فناوری هواپیماهای بدون سرنشین است.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه افزود: ما اگر می‌خواهیم در این جبهه‌ها پیروز باشیم باید دست به دست هم دهیم و مسئولان نیز از الگوهای موفق استفاده کنند.
وی در پایان افزود: اگر چه مردم ما با مشکلاتی روبه‌رو هستند اما همیشه در میدان دفاع از نظام حضور دارند.
اجتمام**۹۱۳۲ **۱۵۶۱**دریافت: فرزانه سلامت بخش** انتشار: مژگان توانا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.