انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35778

8 بازدید6 views

اسماعیل نجار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن در سمنان افزود : روزانه حدود ۶۰ زلزله با قدرت یک دهم تا پنج درجه امواج درونی زمین در کشور رخ می دهد. وی اظهارداشت : هر ۱۰ سال نیز شاهد یک زلزله ۶ تا ۶٫۵ ریشتر در کشور هستیم که خسارت مالی و […]

اسماعیل نجار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن در سمنان افزود : روزانه حدود ۶۰ زلزله با قدرت یک دهم تا پنج درجه امواج درونی زمین در کشور رخ می دهد.
وی اظهارداشت : هر ۱۰ سال نیز شاهد یک زلزله ۶ تا ۶٫۵ ریشتر در کشور هستیم که خسارت مالی و جانی بزرگی را به جای می گذارد.
نجار سیل، طوفان، صاعقه، آتش سوزی را از دیگر حوادث طبیعی برشمرد که کشور را تهدید می کند و خاطرنشان کرد : اکنون ۸۰ درصد مناطق کشور حادثه خیز است و گسل های فراوانی هم وجود دارد که باید به سوی ساخت و ساز اصولی و رعایت نکات ایمنی در همه بخش ها حرکت کنیم.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد : امروز دنیا با به کارگیری دانش و خرد و اندیشه خود را ایمن کرده است و ما نمی توانیم در محدوده کمی و کیفی و حریم رودخانه ساخت و ساز کنیم و بعد انتظار داشته باشیم تخریب نشود، بنابراین چاره ای برای ایمن کردن کشور نداریم و باید به این سو حرکت کنیم.
نجار اضافه کرد : کشور ما هر لحظه شاهد بحران است و باید اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از خسارت ها داشته باشیم.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور در باره وقوع زلزله احتمالی در تهران و آمادگی نهادهای امداد رسان گفت: آمادگی در تهران نسبت به حادثه خیلی کم است و یا اینگونه بگویم در تهران آن حوادثی که محتمل بر اتفاق است و با توجه به گسل ها و فرونشست هایی که داریم، شاید ۱۰ درصد هم آمادگی وجود نداشته باشد.
نجار به فروریختن ساختمان پلاسکو و حجم عملیات صورت گرفته در این حادثه که هنوز هم ادامه دارد اشاره و اضافه کرد : باید توجه داشته باشیم تهران کلان شهر است و شهری مثل بم از استان کرمان نیست که نیروها و مردم با بیل و کلنگ بتوانند جان باختگان را از زیر آوار خارج کنند بلکه در اینجا ابزار و امکانات و دستگاه های پیچیده ای لازم است تا انسان ها از زیر آوار و آهن آلات خارج شوند و کار بسیار بسیار سخت تر خواهد بود.
وی درباره آخرین وضعیت آوار برداری از ساختمان پلاسکو گفت: آواربرداری همچنان ادامه دارد و مراحل پایانی خود را می گذراند.
نجار ادامه داد: تا شب گذشته پیکر ۱۶ نفر از آتش نشانان و چهار نفر از کارگران و غیر آتش نشان از زیر آوار خارج و شناسایی شده است.
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اکنون هیچ علت مشخصی به غیر از حریق اولیه وجود ندارد و باید منتظر بمانیم تا در روزهای آینده علت دقیق حادثه و خسارت های وارد شده به این ساختمان اعلام شود.
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار #فراسخن سمنان مراجعه کنید.
۷۴۷۰/۶۰۲۶/
خبرنگار: علیرضا عربی **انتشار دهنده:جانعلی فتحی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.