انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35783

9 بازدید12 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران، افزود: وزیر خارجه عربستان به ایران می گوید در کار کشور یمن دخالت نکند اما باید خجالت بکشند که در یمن مردم را به خاک و خون می کشند و آن کشور را به تلی از خاک و […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران، افزود: وزیر خارجه عربستان به ایران می گوید در کار کشور یمن دخالت نکند اما باید خجالت بکشند که در یمن مردم را به خاک و خون می کشند و آن کشور را به تلی از خاک و ویرانی تبدل کردند.
وی ادامه داد: «این شما هستید که در سوریه دخالت می کنید و می گویید سیاست ما درباره سوریه هیچ تغییری نکرده است و اسد باید چه راه مسالمت آمیز و چه از راه نظامی کناره گیری کند؛ این دخالت است.»
موحدی کرمانی خطاب به آل سعود و بحرین گفت: مطمئن باشید که ناله های مردم مظلوم بحرین و یمن پایه های ظالمانه و ننگین شما را می لرزاند و ساقط می کند.
وی ادامه داد: به مردم مظلوم یمن و بحرین می گویم که مقاومت کنید.

** دولت های قبلی آمریکا با جنگ افروزی، آبروی خود را برده اند
با بیان اینکه «هوس کرده است سخنی با رییس جمهوری جدید آمریکا بگوید»، افزود: آقای ترامپ، شما با شعار خدمت به مردم آمریکا و احیای کشور، ترمیم خرابی های جا مانده از حکومت های قبلی، نجات مردم آمریکا از فقر و گرسنگی و فلاک و دخالت نکردن در سایر کشورها و مبارزه با تروریست به کاخ سفید قدم نهاده اید و باید بکوشید به وعده هایتمان عمل کنید.»
خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: «مبادا خناسانان عزم شما را تغییر دهند؛ بدانید عمل به این وعده ها در متن دین مقدس اسلام است و بکوشید بر خلاف اسلاف خود که پیمان شکن بودند به پیمان با مردم وفادار باشید که شرف انسانی همیمن اقتضا را دارد.»
وی ادامه داد: «البته در تشخیص تروریست اشتباه نکنید و آنان که در دفاع از جان و ناموس و کشور خود هستند تروریست نیستند؛ دولت های قبلی با جنگ افروزی و حمایت از جنگ افروزان و مسلح کردن خونریزان و جلادان، آبروی خود را برده اند و سرمایه و بودجه کشور آمریکا را به باد داده اند؛ شما وارث کشوری فقیر و گرسنه هستید و راهتان را از آنها جدا سازید و اشتباه آنها را تکرار نکنید.»
موحدی کرمانی خطاب به ترمپ ادامه داد: «بکوشید فرهنگ غلط ستیز و جنگ و حمایت از ظالمان که تاکنون حاکم به کشور آمریکا بوده است به فرهنگ خدمت به مردم آمریکا و جهان و کشورتان تبدیل کنید و البته کار بسیار سختی است.»
وی افزود: «تغییر خوی استکبار و زورگویی مسئولان قبلی کار آسانی نیست، اما با همت بلند، مردانه هر کار به ظاهر محالی ممکن می شود.»

** مسئولان در بروز حواث مشابه ساختمان پلاسکو دقت بیشتری کنند
خطیب امروز نماز جمعه در ادامه با بیان اینکه مهمترین مساله امروز ما آتشی است که منجر به سقوط ساختمان پلاسکو شد، افزود: ریزش این ساختمان منجر به شهادت خادمان نظام و باعث داغدار شدن همه مردم کشورمان شد.
وی تلاش بی وقفه مسئولان را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: از مسئولان انتظار می رود که دقت بیشتری برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی کنند.

** انقلاب به سادگی به دست نیامد
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به در پیش بودن دهه فجر اظهار داشت: ما باید دوران ذلت پادشاهی پهلوی پدر و پسر را به یاد داشته باشیم زیرا در آن زمان کسی جرات نداشت احکام امام خمینی (ره) را نقل کند و دوران سختی بود.
وی افزود: پهلوی پدر، ایران را کشور ننگینی کرد و پهلوی پسر نیز همه آزادگان را زندان کرد.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: «همین بردار عزیز ما، آقای هاشمی رفسنجانی رحمت الله علیه، چقدر شکنجه شد و چه زندان رفت؛ یادم هست که از زندان بیرون آمده بود که به وی گفتم یک مقدار شرح حالت را بگو، گفت چه بگویم؛ گفتم بالاخره یک کلمه بگو؛ گفت در کلمه این است که یک شب من را از اول شب تا صبح پیوسته زدند؛ گفتم با چه می زندند، گفت با کابل؛ گفتم داد هم می زدی؟ گفت، فریاد می زدم و بی هوش می شدم و به من قطره ای می دادند به هوشم می آوردند و بازهم دوباره شلاقم می زندند.»
وی ادامه داد: انقلاب به سادگی به دست نیامده و شهدای زیادی دادیم و بسیاری زیر این شکنجه ها شهید شدند و امانتی است که به دست ما سپردند.
موحدی کرمانی افزود: با آمدن امام(ره) به ایران، استقلال به مردم داده شد و از یوغ شاه بیرون آمدیم؛ در زمان شاه، همان چیزی از صندوق های رای بیرون می آمد که شاه می خواست؛ پیش از انقلاب، کشور غرق در فساد بود اما بعد از انقلاب کشور وارد فضای نورانی شد.

** انسان نباید خود را به مادیات بفروشد
به گزارش #فراسخن، آیت الله «محمدعلی موحدی کرمانی» امروز در خطبه اول نماز عبادی- سیاسی جمعه تهران گفت: اگر انسان خود را به مادیات بفروشد، حتی از حیوان هم پست تر است؛ که در آن صورت ضرر کرده و خود را به مقام فانی و متاع ناچیز دنیا فروخته است.
وی با بیان اینکه چنین معامله ای هیچ سودی ندارد، تصریح کرد: جاگیری محبت خداوند در دل و قلب انسان، رمز سعادت و خوشبختی نوع بشر است.

** دو نگاه در اداره کشور وجود دارد
«امین قجرلو» نماینده بسیج دانشجویی نیز ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، گفت: ما به عنوان دانشجویان بسیجی کشور فکر می کنیم برای اداره کشور دو نگاه اساسی وجود دارد.
وی افزود: نگاه اول، نگاه انقلابی است و با شاخصه های عدالت خواهی، استکبارستیزی و ساده زیستی مسائل کشور را می توان حل کرد و نگاه دوم «نگاه منحرف از انقلاب» که خود را بر مردم ترجیح می دهد.
وی افزود: در این شرایط منافع کسانی که با این نگاه بر کشور حاکمیت می کنند بر منافع ملی مردم و کل کشور ارجحیت دارد و در این شرایط کشور نه تنها پیشرفتی نخواهد داشت بلکه همواره با مشکلات زیادی نیز مواجه خواهد شد.
قجرلو تاکید کرد: مسئولانی که نگاه آنها از انقلاب منحرف شده است در زندگی شخصی خود زندگی اشرافی دارند؛ در نتیجه مسئولان از بدنه مردم فاصله می گیرند و نیازهای مردم را فراموش می کنند و دیگر به منافع و دغدغه های آنها توجهی ندارند.
این نماینده بسیج دانشجویی در ادامه سخنان خود اظهارکرد: عنصر دیگر در نگاه منحرف از انقلاب، اتکا نداشتن به توان داخل و چشم داشتن به خارج از مرزهاست؛ این نگاه اعتماد به نفس کافی برای اداره کشور با توجه به توان داخل ندارد و در این شرایط بیگانگان به دنبال باج خواهی هستند.
وی افزود: این نگاه باعث می شود توان داخل روز به روز ضعیف تر شود و در مقابل بیگانگان بر کشور مسلط می شوند.
این عضو بسیج دانشجویی با بیان اینکه عنصر دیگر در نگاه غیرانقلابی «ارتباط نداشتن با عدالت خواهی» است، گفت: در این شرایط مسائل عادلانه پیگیری نمی شود و برخی از مسئولان و نزدیکان آنها برابرترند و به بسیاری از فسادها و مسائل رسیدگی نمی شود.
قجرلو با تاکید بر اینکه نخستین راه مبارزه با فساد شفافیت است، گفت: مردم حق دارند بدانند مسئولان در کشور چه قدر حقوق می گیرند و اگر شفافیت در کشور حاکم شود مردم از نزدیک بر مسائل نظارت می کنند و این نظارت تاثیر بسزایی در اصلاح امور خواهد داشت.
این عضو بسیج دانشجویی به طرح تحول سلامت نیز اشاره کرد و گفت: این طرح منافع قشر خاصی از جامعه را تامین می کند و منجر به تعمیق نابرابری های اجتماعی شده و هزینه های سنگینی را بر کشور تحمیل کرده است.
وی اظهارکرد: این طرح باهدف جلوگیری از گرفتن زیرمیزی بود که برای جلوگیری از این مهم دستمزد پزشکان ۲۰۰ درصد افزایش یافت و آنچه که اجرا شد منجر به افزایش ناگهانی هزینه ها شد و بدهی های سنگینی را برای بیمه سلامت و تامین اجتماعی ایجاد کرد و پایداری آن کاهش یافت.
۹۱۰۳** ۹۱۳۲** ۳۰۶۵** ۲۰۲۳
خبرنگار: حمید شهریاری** انتشار: لطیف نکوئی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.