انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35794

8 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، «پیتر سیارتو» روز جمعه در دیدار با «غلامعلی رجبی یزدی» با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که قرار است در آینده نزدیک در بوداپست برگزار شود، اظهار داشت: اقدامات لازم برای برگزاری هرچه بهتر کمیسیون مشترک اقتصادی انجام شده و منتظر ورود «طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی […]

به گزارش #فراسخن، «پیتر سیارتو» روز جمعه در دیدار با «غلامعلی رجبی یزدی» با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که قرار است در آینده نزدیک در بوداپست برگزار شود، اظهار داشت: اقدامات لازم برای برگزاری هرچه بهتر کمیسیون مشترک اقتصادی انجام شده و منتظر ورود «طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و هیات همراه به مجارستان هستیم.
وی افزود: همکارانم در وزارت امور خارجه در تلاش هستند تا دیدارهای آقای طیب نیا هرچه سریع تر تنظیم شده و قراردادهای همکاری های اقتصادی و تجاری برای امضا آماده شود.
سیارتو در مورد لزوم برقراری صلح در سوریه اظهار داشت: همکاری های روسیه، ایران و ترکیه نقش مهمی در برقراری آتش بس در سوریه داشته و گفت و گوهاِی صلح زمینه را برای استمرار این وضعیت و دستیابی به راه حلی برای پایان دادن به این بحران فراهم خواهد ساخت.
‘تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی در سوریه بر سر قدرت باشد، برعهده مردم این کشور است و دیگران نباید در این مورد دخالت کنند.’
وزیر امور خارجه مجارستان همچنین به سفر سال گذشته نخست وزیر این کشور به همراه هیاتی ۱۲۰ نفره از تجار و بازرگانان مجاری به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و خواهان افزایش همکاری شرکت های اقتصادی دو کشور گردید که با استقبال سفیر کشورمان در بوداپست مواجه شد.
سیارتو با اشاره به دعوت از آقای دکتر «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران برای سفر رسمی به مجارستان خواهان انجام این سفر در آینده نزدیک شد و بر اهمیت انجام دیدارهای دوجانبه سیاسی و اقتصادی میان مقامات ۲ کشور تاکید کرد.
غلامعلی رجبی یزدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست نیز در این دیدار گفت: یکی از اولویت های کاری سفارت اجرایی کردن توافقات و قراردادهایی است که در گذشته به امضا رسیده است.
وی به تحصیل یکهزار و ۵۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه های مجارستان اشاره کرد و اظهار داشت: زمینه های علمی و فرهنگی از زمینه های همکاری میان ۲ کشور به شمار می رود که با توجه به اعطای یکصد بورس تحصیلی مجارستان به ایران و بالعکس باید به تقویت همکاری ها در این زمینه نیز اقدام کرد.
وزیر امور خارجه مجارستان در سال گذشته به همراه نخست وزیر این کشور به ایران سفر کرد.
اروپام**۴۳۶**شبس*۱۶۱۳*انتشار: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.