انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35802

7 بازدید6 views

هاشم بالدی جمعه شب در گفت وگو با #فراسخن با بیان اینکه توفان گرد و خاک امروز بیش از نیمی از استان را فراگرفت افزود: شدت توفان در شهرستان های اهواز، هندیجان، حمیدیه، کارون، باوی، سوسنگرد، آبادان، خرمشهر، رامشیر و ماهشهر بسیار بالا بود.وی با بیان اینکه در سایر شهرهای استان آلودگی هوا کمتر بود […]

هاشم بالدی جمعه شب در گفت وگو با #فراسخن با بیان اینکه توفان گرد و خاک امروز بیش از نیمی از استان را فراگرفت افزود: شدت توفان در شهرستان های اهواز، هندیجان، حمیدیه، کارون، باوی، سوسنگرد، آبادان، خرمشهر، رامشیر و ماهشهر بسیار بالا بود.
وی با بیان اینکه در سایر شهرهای استان آلودگی هوا کمتر بود اضافه کرد: سرعت باد در اهواز به ۶۰ کیلومتر بر ساعت رسید که باعث قطع برق در برخی مناطق به دلیل تداخل درختان با شبکه برق شد.
به گفته وی، با قطع برق، برخی ایستگاه های پمپاژ آب نیز دچار مشکل شد و در زمان حاضر آب نیز قطع شده است.
وی لغو ۹ پرواز فرودگاه اهواز را از دیگر تبعات گرد و خاک امروز در اهواز عنوان کرد و افزود: آزاد راه اهواز- ماهشهر به دلیل شدت گرد و غبار حدود ۲ ساعت مسدود شد.
بالدی با بیان اینکه نیمه شمالی استان امروز شاهد بارندگی بود، گفت: آسمان اهواز نیز امروز پوشیده از ابر بوده که به دلیل ورود توده گرد و خاک ابرها عقیم شد و باران اندکی اتفاق افتاد.
وی اظهار کرد: گرد و خاک امروز ناشی از کانون های داخلی در اطراف اهواز است که این کانون ها در بهمن ماه سال ۹۳ نیز فعال شده و منجر به وقوع توفان های شدید گرد و خاک شده بود.
بر اساس این گزارش، توفان گرد و غبار با شدت بیش از ۶۶ برابر حد مجاز از صبح امروز در خوزستان به ویژه اهواز آغاز شده است.
شدت توفان و گرد وخاک به قدری است که مانع برگزاری نماز جمعه امروز اهواز شد و ۹ پرواز را نیز لغو کرد.
لیگ برتر دوچرخه سواری کشور نیز در ماهشهر به دلیل گرد و غبار برگزار نشد.
در پی وقوع توفان های گرد و غبار در بهمن ۹۳، اهواز و چند شهر استان آلودگی بیش از ۶۶ برابر حد مجاز را در چند روز تجربه کردند.
کارگروه ملی مقابله با ریزگرد در آن زمان تشکیل و مصوباتی را ابلاغ کرد که بخش زیادی از آنها به دلیل نبود اعتبار اجرایی نشد.
۷۱۵۱/۶۰۶۸
خبرنگار: نادره وائلی زاده * انتشار: عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.