انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35811

9 بازدید6 views

«محمد فلاحی» جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار کرد: یک تیم چهار نفره کوهنوردی روز جمعه در بازگشت از گردنه خان در اتفاعات وزنه در نزدیکی روستای «قلقله» از توابع بانه در پی سقوط بهمن در زیر برف مفقود شدند.وی افزود: ۲ نفر از این تیم که در قسمت پایین تر […]

«محمد فلاحی» جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار کرد: یک تیم چهار نفره کوهنوردی روز جمعه در بازگشت از گردنه خان در اتفاعات وزنه در نزدیکی روستای «قلقله» از توابع بانه در پی سقوط بهمن در زیر برف مفقود شدند.
وی افزود: ۲ نفر از این تیم که در قسمت پایین تر گرفتار شده بودند توسط تیم های امداد و نجات شهرستان بانه نجات پیدا کردند و ۲ نفر دیگر جان باختند.
وی اظهار کرد: با وجود کولاک و بارش سنگین برف و نیز بسته بودن محور فرعی روستای قلقله، امدادگران هلال احمر، راهداری، فوریت‌های پزشکی و تیم‌های کوهنوردی از همان ساعت نخست اطلاع از این حادثه وارد عمل شدند.
وی با قدردانی از تلاش امدادگران افزود: دید کم و ارتفاع زیاد برف، عملیات امداد رسانی را با مشکل مواجه کرده بود.
فرماندار بانه از گردشگران و کوهنوردان خواست به علت احتمال سقوط بهمن برنامه خود را به زمان دیگری موکول کنند.
با ورود یک سامانه بارشی از پنجشنبه شب بارش برف در بیشتر شهرهای کردستان آغاز شده و طبق اعلام هواشناسی تاکنون در ایستگاه هزارکانیان ۱۶ سانتیمتر، بانه هشت سانتیمتر، مریوان هفت سانتیمتر بارش برف گزارش شده است.
شهرستان مرزی بانه در ۲۴۲ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
۷۴۶۹ / ۳۰۲۰*شبس*۱۶۱۳*
خبرنگار: زینب طلائی/**انتشاردهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.