انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35816

24 بازدید9 views

محمد راشد مدرس گرجی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: این مسیر به دلیل سقوط بهمن در گردنه ‘کانی کون’ مسدود شده بود که با تلاش ماموران بازگشایی شد.وی اضافه کرد: گردنه کانی کون مریوان در ۴۰ کیلومتر جاده مریوان به سقز قرار دارد و عصر جمعه به دلیل سقوط بهمن […]

محمد راشد مدرس گرجی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: این مسیر به دلیل سقوط بهمن در گردنه ‘کانی کون’ مسدود شده بود که با تلاش ماموران بازگشایی شد.
وی اضافه کرد: گردنه کانی کون مریوان در ۴۰ کیلومتر جاده مریوان به سقز قرار دارد و عصر جمعه به دلیل سقوط بهمن مسدود شده بود.
وی اظهار کرد: با حضور عوامل راهداری و حمل و نقل جاده ای و انجام عملیات برف روبی و نمک پاشی تردد در جاده های بین شهری با زنجیر چرخ میسر است و در محورهای روستایی راه ارتباطی ۲۰۰ روستا مسدود است.
مدرس گرجی گفت: از این ۲۰۰ روستا مسدود شده، ۱۷۰ روستا در شهرستان های سروآباد و کامیاران هستند.
وی اضافه کرد: رانندگان با توجه به تداوم هوای سرد و یخبندان در استان با احتیاط رانندگی کنند و همراه داشتن زنجیر چرخ الزامیست.
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: هم اکنون ۷۰۰ مامور راهداری در ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار برای ارایه خدمات به رانندگان در جاده های این استان مستقر هستند.
طول شبکه راه های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر بوده که این میزان شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢۶ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
براساس آمارها در استان کردستان ۱۶منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین ۲۳ گردنه وجود دارد که این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
در فصول سرد سال و به هنگام بارش برف و کولاک، تردد در جاده های ارتباطی استان بویژه در چهار شهرستان بانه، سقز، مریوان و سنندج که شهرستان های برف گیر و کولاک خیز هستند با مشکل انجام می شود.
امروز همچنین سقوط بهمن در مناطق کوهستانی بانه نیز موجب ناپدید شدن یک تیم چهار نفره کوهنوردی شده است.
کردستان با ۲۸ هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار دارد و یکی از مناطق سرد سیر کشور است.
با ورود یک سامانه بارشی از شب گذشته « پنجشنبه » بارش برف در بیشتر شهرهای کردستان آغاز شده و طبق اعلام هواشناسی تاکنون در ایستگاه هزارکانیان ۱۶ سانتیمتر، بانه هشت سانتیمتر و مریوان هفت سانتیمتر بارش برف گزارش شده است.
۳۰۲۰/شبس*۱۴۸۸ *
**خبرنگار: عبدالله رحمانی*انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.