انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35850

7 بازدید5 views

رئیس‌جمهوری با اشاره به ایثار و فداکاری آتش‌نشانان، احساسات ملی ایرانیان و وحدت و انسجام مردم در کمک به آسیب‌دیدگان، ضرورت پیشگیری از حوادث مشابه را یادآور شده و از هیئت ویژه خواسته است ظرف مدت دو ماه با بررسی علل و عوامل وقوع آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان، درباره نحوه مدیریت محیطی حادثه، کیفیت هماهنگی […]

رئیس‌جمهوری با اشاره به ایثار و فداکاری آتش‌نشانان، احساسات ملی ایرانیان و وحدت و انسجام مردم در کمک به آسیب‌دیدگان، ضرورت پیشگیری از حوادث مشابه را یادآور شده و از هیئت ویژه خواسته است ظرف مدت دو ماه با بررسی علل و عوامل وقوع آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان، درباره نحوه مدیریت محیطی حادثه، کیفیت هماهنگی دستگاه‌های مسئول مدیریت بحران، راه‌های پیشگیری از تکرار آن و اصلاحات ساختاری و مدیریتی لازم گزارش دقیق تهیه و جهت اطلاع مردم ایران منتشر کنند. کلیه دستگاه‌ها و مسئولان ذی‌ربط نیز موظف به همکاری با این هیئت شده‌اند.
هیئت ویژه تعیین‌شده، ترکیبی با تخصص‌های مختلف است و از افراد زیر تشکیل می‌شود:
دکتر محمدتقی احمدی، ریاست هیئت و رئیس دانشگاه تربیت مدرس. دکترای مهندسی عمران از دانشگاه توهوکو، ژاپن و نویسنده ده‌ها مقاله درباره سازه‌های ساختمانی، سدها و سایر حوزه‌های مهندسی عمران است.
دکتر علی‌اکبر آقا کوچک، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس، متخصص مهندسی عمران و فارغ‌التحصیل سازه‌های فولادی و سازه‌های دریایی از دانشگاه لندن. وی مجری تحقیقاتی درزمینه آسیب‌پذیر‌ی‌های ساختمان‌های فولادی بوده و سابقه عضویت در کمیته‌های مبحث ششم و دهم مقررات ملی ساختمان و عضویت در انجمن مهندسی راه و ساختمان ایران را داراست.
مهندس فرج‌الله رجبی، رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و نماینده شیراز در مجلس دهم است. وی پیش‌تر مدیرعامل سازمان قطار شهری و شهردار شیراز بوده است.
مهندس شاپور طاحونی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، متخصص تحلیل سازه‌هاست. کتاب‌های مهندس طاحونی در سال‌های ۱۳۶۵، ۱۳۶۶، ۱۳۷۳ و ۱۳۸۴ به‌عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب‌شده‌اند. ایشان مسئول کمیته مبحث دهم مقررات ملی ایران (طرح و اجرای ساختمان‌های فولادی) و عضو کمیته‌های زیر بوده‌اند: آیین‌نامه زلزله (استاندارد ۲۸۰۰)، آیین‌نامه بتن ایران، آیین‌نامه بارگذاری مقررات ملی ایران (مبحث ۶)، مبحث بیست و یکم مقررات ملی ایران (پدافند غیرعامل).
دکتر سعید بختیاری، فارغ‌التحصیل مهندسی شیمی از دانشگاه علم و صنعت ایران و متخصص تحقیقات آتش و ایمنی ساختمان‌ها در برابر آتش است. او عضو کمیته‌های مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ایران از ۱۳۷۷ تاکنون،تدوین و بازنگری پنج استاندارد ملی ایران درزمینه آتش (۱۳۹۱ تاکنون) و دارای پژوهش‌های مقایسه‌ای و میدانی در زمینه ایمنی ساختمان‌های عمومی در برابر آتش است
دکتر سید باقر مرتضوی، استاد گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه تربیت مدرس نویسنده ده‌ها مقاله و کتاب در حوزه ایمنی و بهداشت‌کار و ازجمله مقالاتی درباره حریق و آتش است.
دکتر رسول میرقادری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران و دارای دکتری مهندسی سازه از دانشگاه پردو آمریکاست. وی رئیس کمیته تخصصی مبحث دهم مقررات ملی ساختمان، عضو کمیته تخصصی بخش مهندسی سازه و ابنیه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مؤلف پنج جلد کتاب درزمینه طراحی سازه‌های فولادی، مترجم پنج جلد کتاب و مؤلف مقالات متعدد به انگلیسی و فارسی است.
دکتر محمد فاضلی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی و فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع و دکتری جامعه‌شناسی سیاسی است؛ وی تألیف و ترجمه ده‌ها کتاب‌ و مقاله در حوزه دموکراسی و مطالعات نظری جامعه‌شناسی و اجرای پروژه‌های میدانی در سنجش فساد و ارزیابی تأثیرات اجتماعی را به انجام رسانده و در حال حاضر معاونت پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری را بر عهده دارد.
دکتر مهدی هداوند، حقوقدان و فارغ‌التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران. نویسنده مقالات متعدد در زمینه‌های حقوقی و به ویژه حقوق اداری و هم‌چنین مؤلف کتبی درزمینهٔ حقوق اداری تطبیقی، اصول حقوق اداری، نظام حقوقی رسیدگی به تخلفات مهندسین ساختمان، نظام حقوقی رسیدگی در روابط کار، نظام حقوقی رسیدگی در شهرداری‌ها و نظام حقوقی رسیدگی به اختلافات کارفرمایان با سازمان تأمین اجتماعی است.
نصرالله طهماسبی آشتیانی، از کارشناسان ارشد صنعت بیمه و عضو شورای عالی بیمه است؛ آخرین سمت وی معاون نظارت رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده است. وی هم‌اکنون عضو هیئت‌مدیره یکی از بیمه‌های خصوصی و هیئت‌رئیسه انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه است.
سیام**۹۳۱۴**۱۴۲۹
تنظیم: داود توسلی**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.