انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35852

10 بازدید6 views

به گزارش #فراسخن، گاردین در این گزارش که به قلم ‘سابرینا صدیقی’ خبرنگار مقیمش در واشنگتن است، عنوان کرد : این احکام که بر خلاف اصول قانون اساسی آمریکا که در آن بر رد هر گونه تبعیضی براساس مبنای مذهبی و یا ایمانی تصریح شده است، به نظر می‌رسد، در راستای وعده انتخاباتی دونالد ترامپ […]

به گزارش #فراسخن، گاردین در این گزارش که به قلم ‘سابرینا صدیقی’ خبرنگار مقیمش در واشنگتن است، عنوان کرد : این احکام که بر خلاف اصول قانون اساسی آمریکا که در آن بر رد هر گونه تبعیضی براساس مبنای مذهبی و یا ایمانی تصریح شده است، به نظر می‌رسد، در راستای وعده انتخاباتی دونالد ترامپ برای محدود کردن ورود مهاجران مسلمان به این کشور صورت گرفته است.
به نوشته گاردین، احکام اجرایی ترامپ برای بررسی دقیق پیشینه مهاجران و شهروندان هفت‌کشور اسلامی که قصد ورود به خاک آمریکا دارند به بهانه ‘حفاظت آمریکا در مقابل حملات تروریستی’ صورت گرفته است.
گاردین نوشت: براساس احکام اجرایی ترامپ، ورود شهروندان سوریه که از جنگ داخلی این کشور فرار می‌کنند، به آمریکا تا اطلاع ثانوی ممنوع شده و ورود هر پناه‌جوی دیگری هم تا چهار ماه دیگر به حالت تعلیق درآمده، ضمن اینکه ایران، عراق، ، سوریه، سومالی، سودان، لیبی و یمن از کشورهایی هستند که صدور ویزای آمریکا برای شهروندانشان برای سه ماه به حالت تعلیق درآمده است.
این روزنامه افزود: البته هنوز مشخص نیست که آیا این ممنوعیت شامل شهروندان این کشورها که پیشتر اجازه زندگی و کار در آمریکا گرفته‌اند می‌شود یا نه .
گاردین افزود: این احکام ترامپ در مورد پناهجویان و مهاجران در حالی صادر می‌شود که انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۷ میلادی، تنها ۵۰ هزار مهاجر و پناه‌جو وارد آمریکا شوند که نسبت به سال قبل از آن‌که ۱۱۷ هزار نفر بود، به کمتر از نصف خواهد رسید.
این روزنامه با اشاره به مغایرت دستور ترامپ با مبنای قانون اساسی آمریکا در نفی تبعیض براساس باورهای مذهبی، افزود: ترامپ در جریان کارزار مبارزات انتخاباتی‌اش خواستار ممنوعیت ورود مهاجران مسلمان به آمریکا شده بود که این مساله با محکومیت هر دو حزب اصلی این کشور مواجه شد.
گاردین افزود: اگرچه مقامات دولتی آمریکا تأکید می‌کنند که این احکام اجرایی ترامپ،مسلمانان و یا هر باور دیگر را هدف قرار نداده است اما متن این احکام بر این مساله تصریح دارد که دولت آمریکا اقلیت‌های مذهبی در کشورهای اسلامی در بحث پذیرش پناهجویان در اولویت قرار می‌دهد.
این روزنامه نوشت: شخص رییس جمهوری آمریکا نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی مسیحیان که روز جمعه پخش شد، عنوان کرد که اقلیت‌های مذهبی غیرمسلمان برای ورود به آمریکا بایستی در اولویت قرار گیرند و همچنین بیان داشت که مدیرانش بایستی بر روی کمک به مسیحیانی که در خاورمیانه و شمال آفریقا مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند، متمرکز شوند.
گاردین افزود: این در حالی‌ است که گروه داعش اگرچه اقلیت‌های مذهبی در سوریه و عراق را هدف قرار داد، اما اکثریت قربانیانش از مسلمانان بودند.
به نوشته گاردین: در حال حاضر شمار ورود پناهجویان به خاک آمریکا در بالاترین حد نیست و براساس آمارهای منتشرشده در دهه ۱۹۹۰ میلادی بیش از ۱۰۰ هزار پناه‌جو و مهاجر سالانه وارد این کشور شده‌اند و این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی ۶۹ هزار و ۹۲۰ نفر و در سال ۲۰۱۶ میلادی ۹۶ هزار و ۸۷۵ نفر بوده است.
این روزنامه افزود: شمار ورود مهاجران به کشور آمریکا تنها برابر با ۰٫۰۳ درصد از کل جمعیت این کشور که بالغ‌بر ۳۲۳ میلیون نفر هست، است.
اروپام**۵**۱۵۵۲/انتشاردهنده: قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.