انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35858

9 بازدید8 views

به گزارش #فراسخن، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور سالیانه نزدیک به ۶۳ میلیون تن است که تا سال ۱۴۰۴ به بیش از ۱۴۰ میلیون تن افزایش می یابد.برای دستیابی به ظرفیت تولید ۱۴۰ میلیون تنی باید بیش از ۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری و طرح های تازه ای رونمایی شود.در همین پیوند، با همکاری شرکت […]

به گزارش #فراسخن، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور سالیانه نزدیک به ۶۳ میلیون تن است که تا سال ۱۴۰۴ به بیش از ۱۴۰ میلیون تن افزایش می یابد.
برای دستیابی به ظرفیت تولید ۱۴۰ میلیون تنی باید بیش از ۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری و طرح های تازه ای رونمایی شود.
در همین پیوند، با همکاری شرکت های هلدینگ خلیج فارس و نفت و گاز پارسیان، یک واحد ۷۳۰۰ تنی آمونیاک و یک واحد ۹ هزار تنی اوره با استفاده از گاز دی اکسید کربن در فاز ۲ عسلویه ساخته می شود که تاکنون یک شرکت اروپایی برای عملیاتی کردن این طرح ابراز علاقه کرده است.
به گزارش شنبه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام این خبر گفت: هدف از اجرای این طرح، تبدیل گازهای دی اکسیدکرین، هیدروژن و نیتروژن به ارزش افزوده است و اکنون به دنبال تخصیص زمین مناسب برای اجرای این طرح هستیم.
«علی محمد بساق زاده» تاکید کرد طرح جمع آوری گاز دی اکسید کربن با تناژ ۴۰ تن در ساعت و خلوص۹۰ درصد، ارزش افزوده برای کشور به دنبال دارد.
بساق زاده گفت: واحدها و مجتمع هایی که نسبت به جمع آوری گازهای تولیدی خود ابراز تمایل و اقدام کنند از نظر ما در اولویت قرار دارند.
وی افزود: دانش فنی اجرای این طرح در تناژ بالا در خارج از کشور وجود ندارد، بنابراین از دانش فنی داخلی در این طرح استفاده می شود.
این مسوول ابراز امیدواری کرد پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه ایرانی سازی این طرح همراهی کند.
به گزارش #فراسخن، موافقتنامه همکاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها با وزارت نفت که ۲سال پیش به منظور مطالعات توسعه ای میدان های نفتی امضا شد، در قالب جدیدی دنبال می شود.
در قراردادهای جدید، پنج بسته کاری تعریف شده است که کار را ساده تر می کند و موجب سرعت بخشی به اجرای طرح می شود.
اقتصام**۲۰۲۲**۱۹۶۱** تنظیم کننده: میثم طاهری** انتشاردهنده: مریم مسعود

اطلاع از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی #فراسخن در تلگرام:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.