انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35870

10 بازدید6 views

بهمن مودی، عصر شنبه به #فراسخن، افزود: توزیع علوفه زمستانی در زیستگاه ها با هدف تغذیه حیات وحش برای جلوگیری از خروج وحوش علفخوار از زیستگاه های اصلی و پیشگیری از پراکنده شدن و پناه آوردن آنها به مناطق مسکونی با کمک محیط بانان انجام می شود. وی اضافه کرد: برای تامین بیشتر علوفه مورد […]

بهمن مودی، عصر شنبه به #فراسخن، افزود: توزیع علوفه زمستانی در زیستگاه ها با هدف تغذیه حیات وحش برای جلوگیری از خروج وحوش علفخوار از زیستگاه های اصلی و پیشگیری از پراکنده شدن و پناه آوردن آنها به مناطق مسکونی با کمک محیط بانان انجام می شود.
وی اضافه کرد: برای تامین بیشتر علوفه مورد نیاز حیات وش استان به بودجه نیاز است، این مقدار علوفه نیز به صورت دیون خریداری شده است.
وی به اعتبار مورد نیاز اشاره ای نکرد.
وی بیان کرد: در سرشماری زمستانی پستانداران در خراسان جنوبی، دو هزار و ۸۸۰ راس قوچ و میش، ۲ هزار و ۷۰۶ راس کل و بز، ۹۰۲ راس آهو و ۸۲ راس جبیر سر شماری شدند.
به گفته وی این تعداد حیات نتیجه مشاهده سرشماری است، جمعیت وحوش در استان از این تعداد بیشتر است.
وی با بیان اینکه به دلیل کمبود نیرو تنها نیمی از زیستگاهها و مناطق حفاظت شده استان سرشماری شد، اظهار کرد: در سرشماری پستانداران ۱۴۰ محیط بان با همکاری جوامع محلی، حیات وحش را سرشماری کردند.
خراسان جنوبی چهار منطقه حفاظت شده « درمیان سربیشه» ، « مظفری» ، « آرک و گرنگ» ، « شاسکوه» و سه پناهگاه حیات وحش « تالاب کجی نمکزار نهبندان»، « رباط شور» و « نایبندان طبس» و هفت منطقه شکار ممنوع درح(Dorh)، جیک و زیدر، باقران ، کمر سرخ ، لشکرگاه عشق آباد و علی حیدر دارد.
مساحت مناطق تحت مدیریت اداره کل یاد شده دو میلیون و ۳۱۷هزار و ۵۴۸ هکتار است که گونه های مختلف و متنوع جانوری در این گستره از استان زیست می کنند.
خراسان جنوبی ۱۵۱هزار کیلومتر مربع مساحت دارد ، سومین استان پهناور و دومین استان بیابانی کشور است.
۷۵۵۶*۲۰۴۷*خبرنگار- حکیمه مصطفایی- انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.