انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35871

9 بازدید5 views

به گزارش شنبه شب #فراسخن به نقل از مرکز خبر حوزه، ششمین جلسه کمیسیون ۱۰۷ و ۱۰۹ قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت الله محمد مومن و حضور آیات و حجج اسلام والمسلمین مقتدایی، دری نجف آبادی، نمازی، دستغیب، وافی، حسینی بوشهری، طباطبایی نژاد، ایمانی، مهدوی و کعبی تشکیل شد.در جلسه بررسی وظایف […]

به گزارش شنبه شب #فراسخن به نقل از مرکز خبر حوزه، ششمین جلسه کمیسیون ۱۰۷ و ۱۰۹ قانون اساسی مجلس خبرگان رهبری به ریاست آیت الله محمد مومن و حضور آیات و حجج اسلام والمسلمین مقتدایی، دری نجف آبادی، نمازی، دستغیب، وافی، حسینی بوشهری، طباطبایی نژاد، ایمانی، مهدوی و کعبی تشکیل شد.
در جلسه بررسی وظایف کمیسیون طبق اصول ۱۰۷ و ۱۰۹ قانون اساسی و مواد ۴۹ و ۵۰ آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری، اعضا پس از بحث و تبادل نظر، تصمیماتی اتخاذ کردند.
ماده ۴۹ آیین نامه داخلی مجلس خبرگان رهبری، مقرر می دارد: به منظور آمادگی خبرگان برای اجرای اصل یکصد و هفتم و شناخت حدود و شرایط مذکور در اصل پنجم و یکصد و نهم قانون اساسی، کمیسیونی مرکب از ۱۱ نفر عضو اصلی و ۵ نفر عضو علی ‏البدل تشکیل می ‏شود.
هم چنین وظیفه ماده ۵۰ عبارت است از، تحقیق و بررسی درباره همه ‏موارد مربوط به شرایط و صفات رهبر، موضوع اصول یاد شده در ماده فوق و تمام کسانی که در مظان رهبری قرار دارند و ارائه نتایج حاصله به هیات رئیسه برای استفاده و بررسی مجلس خبرگان.
بر اساس این گزارش، هم چنین کمیسیون «بررسی راه های پاسداری و حراست از ولایت فقیه» مجلس خبرگان نیز جلسه چهارم خود از ابتدای دوره پنجم را عصر پنجشنبه ۷ بهمن تشکیل داد.
این کمیسیون، کارگروه هایی نیز دارد که تاکنون جلساتی را با دعوت از ریاست مجمع جهانی اهل بیت(ع)، معاونت مجمع تقریب بین مذاهب، مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه و … برای بررسی روش ها و راهکارهای تبیین و معرفی ولایت فقیه در خارج از کشور داشته است که گزارش خود را در جلسه اخیر کمیسیون ارائه دادند.
این کمیسیون ۷ عضو اصلی و ۳ عضو علی البدل دارد و حضرات آیات و حجج اسلام والمسلمین امامی کاشانی، توکل، عبداللهی، محمدی عراقی، فرحانی، حیدری، طه محمدی، مهدوی وحسینی در آن عضویت دارند و ریاست آن بر عهده حجت الاسلام و المسلمین عالمی می باشد.
شبک **۷۴۰۶/ ۶۱۳۳**۱۹۱۷** تنظیم کننده: عباس منجمی ** انتشاردهنده: سید محمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.