انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35876

7 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، پس از تبریک پوتین به ترامپ برای آغاز مسئولیت ریاست جمهوری آمریکا، دو طرف بر لزوم هم افزایی برای تثبیت روند همکاری های دو جانبه بر اساس روابط برابر و سودمند تاکید کردند.بنا به اعلام کرملین، پوتین و ترامپ همچنین به صورت مشروح در مورد مسائل بین المللی از جمله مبارزه با […]

به گزارش #فراسخن، پس از تبریک پوتین به ترامپ برای آغاز مسئولیت ریاست جمهوری آمریکا، دو طرف بر لزوم هم افزایی برای تثبیت روند همکاری های دو جانبه بر اساس روابط برابر و سودمند تاکید کردند.
بنا به اعلام کرملین، پوتین و ترامپ همچنین به صورت مشروح در مورد مسائل بین المللی از جمله مبارزه با تروریسم، اوضاع خاورمیانه، مناقشه اعراب و رژیم صهیونیستی، مسائل مربوط به ثبات راهبردی، جلوگیری از گسترش جنگ افزارهای کشتار جمعی، فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران و وضعیت شبه جزیره کره گفت وگو کردند.
مسائل مربوط به اوضاع اوکراین نیز از دیگر محورهای مذاکره تلفنی پوتین و ترامپ اعلام شده است و دو طرف توافق کردند در مورد همه این مسائل مشارکت و همکاری کنند.
بنا به اعلام کاخ کرملین، رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا همچنین تروریسم بین المللی را یک تهدید معرفی کردند و تشریک مساعی بین المللی برای مبارزه با آن را یک اولویت خواندند.
پوتین و ترامپ همچنین خواستار هماهنگی واقعی اقدام های دو کشور برای سرکوبی داعش و دیگر گروههای تروریستی فعال در سوریه تا نابودی کامل آنها شدند.
در گفت وگوی تلفنی سران روسیه و آمریکا همچنین بر اهمیت احیای روابط اقتصادی و بازرگانی سودمند میان محافل تجاری دو کشور تاکید شد تا روند توسعه روابط دوجانبه تسریع شود.
پوتین و ترامپ همچنین با توافق برای انجام رایزنی های منظم سران، درباره برنامه ریزی دیدار و مذاکره مستقیم نیز موافقت کردند.
ترامپ در این مذاکره تلفنی گفت که برای ملت روسیه آرزوی خوشبختی و شکوفایی می کند و آمریکایی ها نیز به شهروندان روس و کشور آنها علاقه دارند که واکنش مشابه پوتین را در پی داشت.
پوتین نیز اظهار کرد: روسیه در طول بیش از دو سده از آمریکا حمایت کرده و متحد این کشور در دو جنگ جهانی بوده است و مسکو اکنون واشنگتن را شریک مهمی در مبارزه با تروریسم بین المللی می داند.
اروپام ۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.