انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35884

9 بازدید5 views

به گزارش #فراسخن، تارنمای روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی به قلم «تیم استنلی» که شامگاه شنبه منتشر شد، نوشت: سیاست جدید مهاجرتی دونالد ترامپ کاملاً غیرضرور و غیراخلاقی است. آمریکا حق دارد که اقدامات لازم برای دفاع از شهروندانش در مقابل تروریسم را به عمل آورد. جورج بوش (رئیس‌جمهور پیشین آمریکا) نیز برای چند ماه […]

به گزارش #فراسخن، تارنمای روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی به قلم «تیم استنلی» که شامگاه شنبه منتشر شد، نوشت: سیاست جدید مهاجرتی دونالد ترامپ کاملاً غیرضرور و غیراخلاقی است. آمریکا حق دارد که اقدامات لازم برای دفاع از شهروندانش در مقابل تروریسم را به عمل آورد. جورج بوش (رئیس‌جمهور پیشین آمریکا) نیز برای چند ماه پس از واقعه ۱۱ سپتامبر قوانین مشابهی را به اجرا گذاشت؛ اما چنین راهبردی در طولانی‌مدت دوام نخواهد آورد.
دیلی تلگراف افزود: بر اساس احکام اجرائی دونالد ترامپ، صدور ویزا برای شهروندان ۷ کشور به‌اصطلاح «مستعد تروریسم»، به مدت ۹۰ روز تا زمانی که امکان بررسی کامل مهیا شود، متوقف خواهد شد. در همین حال سقف اجازه ورود آوارگان به خاک آمریکا نیز برای سال ۲۰۱۷ ، به ۵۰هزار تن که نصف میزان فعلی است، تعدیل می شود.
این روزنامه بابیان اینکه بسیاری از مردم آمریکا، نگران هجوم آوارگان به خاک کشورشان و نفوذ تروریست از این طریق هستند، افزود: آن‌ها اکنون از قانون مهاجرتی دونالد ترامپ استقبال و احساس رضایت خواهند کرد؛ اما نگرانی آمریکایی‌ها توجیه مناسبی برای اجرای چنین حکمی نیست.
دیلی تلگراف افزود: آمریکا هرگز با مشکل مهاجرت و نفوذ تروریست‌ها مواجه نبوده است. این کشور در سال گذشته تنها ۱۵ هزار آواره سوری را اسکان داده است که اکثر آن‌ها زنان، کودکان و نیمی از آن‌ها نوزاد بوده‌اند. الباقی نیز که بخش ناچیزی از آوارگان را تشکیل می‌دادند، مجبور بودند تا پرسه طولانی بازرسی سازمان‌های امنیتی آمریکا را که برخی اوقات تا ۲ سال به طول می‌انجامید، سپری کنند تا به آن‌ها اجازه ورود به خاک آمریکا داده شود.
این روزنامه انگلیسی نوشت: بسیاری از آمریکایی‌ها تصور می‌کنند یک سری جوان کله داغ مسلمان برای ورود به آمریکا صف‌کشیده‌اند تا در سرزمین شیر و عسل فرود آیند. اما این تصور کاملاً نادرست است.
دیلی تلگراف ادامه داد: همان‌طور که «پیتر برگن» تحلیل‌گر شبکه خبری «سی ان ان» نوشت: تمام اقدامات مرگباری که در جریان ۱۱ سپتامبر رخ داد از سوی شهروندان و ساکنین آمریکایی برنامه‌ریزی و ارتباطی با آوارگان سوری ندارد. سایر حملات اخیر در آمریکا نیز به دست افراد تازه ‌مسلمان ساکن این کشور صورت گرفته است. بنابراین ارتباط ضعیفی میان مهاجرت و تروریسم وجود دارد. این مساله قانون جدید مهاجرتی آمریکا را به‌شدت بی‌رحمانه جلوه می‌دهد.
این روزنامه انگلیسی افزود: کشورهایی که در فهرست منع ورود به آمریکا مورد اشاره قرار گرفتند نیز از قاعده خاصی برخوردار نیستند. در حالی‌ نام جمهوری اسلامی ایران در این فهرست قرار دارد، اما نامی از افغانستان و پاکستان که منشأ افراطی‌گری هستند برده نشده است!.
این روزنامه انگلیسی نوشت: گفته می‌شود، کشورهایی که در فهرست منع مهاجرتی آمریکا انتخاب‌شده‌اند یا دارای دولت‌هایی هستند که از تروریسم حمایت می‌کنند و یا گروه‌های تروریستی در آنجا فعالیت دارند. این در حالی است که اگر هم‌چنین مساله ای صحت داشته باشد، بایستی درها را به روی آوارگان فراری از این کشورها گشود.
دیلی تلگراف تصریح کرد: نظر به نامشخص بودن هدف چنین سیاسی، دولت ترامپ خودش را در معرض اتهام به اسلام هراسی قرار داده و بستر مناسبی را برای تبلیغات گروه‌های تروریستی مهیا کرده است.
این روزنامه افزود: گروه تروریستی داعش اکنون می‌تواند از اظهارات دونالد ترامپ در مورد تروریسم و قانون مهاجرتی علیه مسلمانان استفاده تبلیغاتی کرده و این مساله متعاقباً بر زندگی مسلمانان ساکن آمریکا که در حال حاضر تحت‌فشار تبلیغات ضد اسلامی قرار دارند، تأثیر منفی خواهد گذاشت.
این روزنامه انگلیسی بابیان اینکه « اکثر مسلمانان آمریکا از قشر متوسط جامعه و افراد باسوادی هستند» افزود: در سال ۲۰۱۲ گزارش ‌شده است که بیش از ۳هزار و ۶۰۰ مسلمان در ارتش آمریکا مشغول به خدمت بوده اند که این رقم بیشترین میزان طی سال‌های اخیر به شمار می‌آید.
دیلی تلگراف تصریح کرد: ترامپ اشتباه بزرگی مرتکب شده است. هر چند تصمیم او انتخاب رای دهندگان آمریکایی است اما عملیاتی کردن چنین تصمیمی کار درستی نبوده است.
این روزنامه انگلیسی افزود: اکنون جمهوری خواهان میانه‌رو موظف هستند تا این اشتباه دونالد ترامپ را به او گوشزد کنند.
گزارش روزنامه دیلی تلگراف در حالی منتشر می شود که ‘ترزا می ‘ نخست وزیر انگلیس در جریان نشست خبری مشترک با «بینالی یلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه در روز شنبه در آنکارا، در پاسخ به سوال خبرنگار اسکای نیوز که نظرش در مورد تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا چیست، از پاسخ خودداری کرد و گفت از دیدار با ترامپ «بسیار خرسند» شده است.
نخست‌وزیر انگلیس در ادامه گفت: «سیاست آمریکا در قبال پناهجویان به خود این کشور مربوط است.»
وی سپس به تمجید از نقش ترکیه در پذیرش پناهجویان سوری پرداخت و نهایتا هم واکنشی به تصمیم ترامپ نشان نداد.
اروپام**۵**ن**۱۵۵۲/انتشاردهنده: قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.