انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 35886

9 بازدید5 views

علی حسین حسین زاده شامگاه شنبه در گفت وگو با #فراسخن اظهار کرد: با توجه به توفان گرد و غبار که روز جمعه در اهواز و شهرهای اطراف آن اتفاق افتاد و ضرورت پاکسازی مدارس، در نشست ستاد بحران استان مصوب شد همه مقاطع تحصیلی نوبت صبح فردا یکشنبه در شهرستان های اهواز ،کارون و […]

علی حسین حسین زاده شامگاه شنبه در گفت وگو با #فراسخن اظهار کرد: با توجه به توفان گرد و غبار که روز جمعه در اهواز و شهرهای اطراف آن اتفاق افتاد و ضرورت پاکسازی مدارس، در نشست ستاد بحران استان مصوب شد همه مقاطع تحصیلی نوبت صبح فردا یکشنبه در شهرستان های اهواز ،کارون و باوی تعطیل شوند.
وی افزود: امروز آب و برق اهواز قطع بود و آموزش و پرورش امکان پاکسازی مدارس را نداشته است به همین دلیل به درخواست آموزش و پرورش استان، فردا در این سه شهرستان، به امر نظافت مدارس اختصاص یافته است.
به گفته وی، قطع برق اهواز به صورت پیش بینی نشده و ناگهانی بوده به همین دلیل ستاد بحران شنبه (امروز) را تعطیل اعلام نکرده بود.
جانشین استاندار خوزستان در ستاد بحران استان همچنین گفت: با توجه بشدت توفان جمعه، دستگاه های اجرایی همچنان در حالت آماده باش به سر می برند تا زمانی که شرایط این شهرستان ها به حالت عادی بازگردد.
وی در ادامه درباره وضعیت آب و برق اهواز اظهار کرد: گرد و خاک شدید باعث اختلال در ۹ پست اصلی و قطع برق اهواز از ساعت ۵ صبح امروز شده بود که این قطعی به طور وسیع تا ساعت ۱۶ عصر ادامه داشت؛ البته هر کدام از پست های برق پس از شستشو بتدریج وارد مدار شدند.
حسین زاده افزود: به تبع قطع برق، تصفیه خانه های اصلی آب اهواز نیز دچار مشکل شدند که باعث قطع آب نیز شده بود.
وی اضافه کرد: تصفیه خانه ها اکنون رفع نقص شده و وارد مدار شده اند اما به دلیل قطعی طولانی آب، تا بازگشت به شرایط عادی کمی زمان لازم است.
وی گفت: آب بخشی از مناطق اهواز هم اکنون وصل شده و پیش بینی می کنیم تمام مناطق تا پایان امشب آبدار شوند.
همچنین معاون استاندار خوزستان طوفان گرد و خاک در اهواز را بسیار کم سابقه دانست و گفت: در سال هایی که بارندگی کم باشد با گرد و خاک مواجه می شویم اما همانند این گرد و خاک را تا کنون فقط در سال ۹۳ شاهد بودیم.
وی با بیان اینکه جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری امروز در ۲ تماس تلفنی جویای وضعیت استان شده است اظهار کرد: با توجه به کاهش شدید بارندگی در سال جاری، احتمال تکرار چنین طوفان هایی وجود دارد، به همین دلیل باید مصوبات کارگروه مقابله با گرد و غبار را با جدیت دنبال کنیم.
بر اساس این گزارش، توفان گرد و خاک با آلودگی ۶۶ برابر حد مجاز روز جمعه اهواز و برخی شهرهای خوزستان را در برگرفت.
ستاد بحران خوزستان جمعه شب گذشته اعلام کرد: با توجه به کاهش میزان گرد و غبار، مدارس در روز شنبه دایر است، اما با توجه به قطع آب و برق شهر اهواز، صبح شنبه ناچار شد مدارس نوبت صبح و بعد از ظهر را تعطیل کند. ادارات نیز در ساعت ۱۲ امروز تعطیل اعلام شد.
در پی وقوع طوفان های گرد و غبار در بهمن ۹۳، اهواز و چند شهر استان آلودگی بیش از ۶۶ برابر حد مجاز را در چندین روز تجربه کردند.
اعتراض شدید مردم در شبکه های اجتماعی و تجمعات اعتراضی در مقابل استانداری نسبت در آن روزها اتفاق افتاد.
کارگروه ملی مقابله با ریزگرد در آن زمان تشکیل و مصوباتی را ابلاغ کرد که بخش زیادی از آنها به دلیل نبود اعتبار اجرایی نشد.
شبک **۷۱۵۱/۶۰۶۴ **۱۹۱۷**خبرنگار: نادره وائلی زاده** تنظم : محسن بهاروند**انتشار دهنده سیدمحمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.